AP NEWS

Saturday’s Scores

December 29, 2019 GMT

BOYS PREP BASKETBALL=

Annawan 53, Providence-St. Mel 49

Aurora (East) 48, Metea Valley 46

Aurora Christian 68, Winnebago 54

Benton 40, Chester 39

Bloomington Central Catholic 55, Quincy Notre Dame 47

Breese Central 52, Metro-East Lutheran 31

Breese Mater Dei 55, Mascoutah 36

Carterville 49, West Frankfort 42

Carterville 49, West Frankfort 42

Chatham Glenwood 70, Alton 54

Chester 48, Mounds Meridian 40

Chicago (Clark) 71, Thornridge 56

Crystal Lake South 60, Payton 42

Dorman, S.C. 59, Whitney Young 56

Downers North 62, Plainfield Central 59

Downs Tri-Valley 45, Rock Falls 40

East Dubuque 54, Geneseo 52

East Peoria 51, Delavan 38

El Paso-Gridley 60, Quincy Notre Dame 52

El Paso-Gridley 67, St. Joseph-Ogden 36

Elk Grove 54, Stagg 49

Erie/Prophetstown 53, Orion 51

Galesburg 48, Sterling 44

Galesburg 68, Dunlap 37

Glenbard East 64, Minooka 45

Highland Park 83, St. Laurence 61

Hinsdale Central 64, Glenbrook North 39

Homewood-Flossmoor 53, DePaul College Prep 48, OT

Huntley 55, Dundee-Crown 47

Joliet Catholic 72, Aurora Central Catholic 54

Joliet Central 63, North Chicago 46

Kankakee (McNamara) 53, Stanford Olympia 29

LaSalle-Peru 71, Chicago (Noble Street Charter/Comer) 57

Lake Forest 54, Naperville North 50

Lincoln Way Central 48, Willowbrook 44

Lou. Doss, Ky. 62, Trenton Wesclin 40

Macomb 48, Pittsfield 33

Mahomet-Seymour 60, Springfield 56

Mahomet-Seymour 65, Thornwood 58

Marian Catholic (Chicago Heights) 53, Stevenson 48

Mascoutah 58, Highland 29

Mt. Zion 50, Rantoul 43

Naperville Central 65, Oswego 63

Naperville Neuqua Valley 58, Wheaton Academy 52

Nashville 48, Breese Central 30

Nazareth 44, Andrew 42

Normal Community 51, Peoria (H.S.) 44

Normal Community 66, Machesney Park Harlem 55

Normal University 66, Machesney Park Harlem 32

Oak Lawn Richards 62, Maine South 56

Okawville 55, Red Bay, Ala. 48

Peoria (H.S.) 65, Normal University 58, OT

Peoria Christian 52, Downs Tri-Valley 50

Peoria Christian 75, Champaign St. Thomas More 56

Pinckneyville 68, Woodlawn 42

Quincy 51, Edwardsville 50

Red Bay, Ala. 55, Highland 44

River Ridge, Wis. 62, Calvary Christian Academy 39

Riverside-Brookfield 62, Providence 43

Rock Falls 57, Champaign St. Thomas More 51

Rock Island 79, North Lawndale 66

Rockford Auburn 59, Thornton Fractional South 55, OT

Sandburg 79, Chicago (Solorio Academy) 59

Schurz 53, Belvidere North 41

Springfield 55, Plainfield South 51

St. Ignatius 79, Batavia 65

St. Joseph-Ogden 75, Bloomington Central Catholic 63

St. Patrick 69, Elmhurst Timothy Christian 53

Thornwood 50, Plainfield South 37

Trico 57, Steeleville 52

Wauzeka-Steuben, Wis. 86, River Ridge 62

West Chicago 47, Byron 24

Wheaton Warrenville South 49, Metamora 46

Bloomington Tournament=

15th Place=

Kenwood 52, Calumet, Ind. 34

Carbondale Tournament=

Cairo 63, Saxony Lutheran, Mo. 37

Carbondale 47, Jacksonville 30

Lutheran North, Mo. 64, Marion 52

Memphis Overton, Tenn. 81, Southland 76, OT

Murphysboro/Elverado 62, Collins Academy 46

St. Mary’s (St. Louis), Mo. 48, DuQuoin 41

St. Mary, Ky. 62, Horizon Science Academy Southwest Chicago 17

Carlinville Tournament=

Bunker Hill 51, East Alton-Wood River 38

Calhoun 62, Carlinville 24

Litchfield 69, Hillsboro 57

Staunton 38, Gillespie 34

Centralia Tournament=

Belleville West 43, Carmel 34

Centralia 65, Alton 55

Champaign Central 55, Marist 40

Confluence Academy, Mo. 66, Cahokia 46

Evanston Township 60, Chatham Glenwood 36

Mount Vernon 50, Dyett 48

Romeoville 67, Rosemark Academy, Tenn. 58

Thornton Fractional North 46, Germantown, Tenn. 37

Cerro Gordo High School Tournament=

Cerro Gordo 49, Decatur Christian 18

Collinsville Tournament=

Belleville (Althoff Catholic) 59, Granite City 50

Collinsville 65, Eisenhower 40

Edwardsville 48, Okawville 40

Lincoln 44, Belleville East 35

Mundelein 55, O’Fallon 51

Quincy 77, Rockford East 61

Springfield Southeast 62, Madison 50

Triad 65, Decatur MacArthur 62

Columbia/Freeburg Tournament=

Championship=

Columbia 39, Alton Marquette 35

Fifth Place=

Lovejoy 62, Waterloo 44

Seventh Place=

Valmeyer 58, Waterloo Gibault 54

Third Place=

Freeburg 62, Bethalto Civic Memorial 36

DeKalb Tournament=

DeKalb 47, Rockford Guilford 26

Hononegah 43, Yorkville 27

Dieterich Tournament=

Championship=

Newton 57, Dieterich 50

Fifth Place=

North Clay 62, Red Hill 41

Seventh Place=

Beecher City/Cowden Herrick (BK ONLY) 71, Oblong 63

Third Place=

Arcola 58, Sullivan 32

Dongola Tournament=

Dongola 65, Massac County/Joppa-Maple Grove Co-op 54

Pope County 71, Dongola 50

Tamms (Egyptian) 59, Pope County 49

Eastland Tournament=

Pecatonica 54, Sherrard 41

Effingham/Teutopolis Tournament=

Charleston 50, Lawrenceville 40

Effingham St. Anthony 36, Antioch 33

Mattoon 58, Dixon 46

Championship=

Lincoln-Way East 56, Corliss 50

Consolation=

Sacred Heart-Griffin (Springfield) 64, Teutopolis 56

Fifth Place=

Pleasant Plains 69, Moweaqua Central A&M 57

Seventh Place=

Effingham 76, Brooks Academy 47

Third Place=

Oak Lawn Community 69, Champaign Centennial 64, 2OT

Eldorado Tournament=

Fairfield 78, Herrin 72

Massac County 48, Carmi White County 29

Elmhurst York Tournament=

Wheaton North 57, Palatine 36

Erie/Prophetstown Tournament=

Riverdale 48, Rock Island Alleman 35

Stark County 57, Morrison 52

Sterling Newman 49, Lena-Winslow 35

Stockton 47, Aledo (Mercer County) 33

Heritage BSN Tournament=

Championship=

Bismarck-Henning 62, Champaign Judah Christian 49

Consolation=

Blue Ridge 68, Rantoul 49

Fifth Place=

Villa Grove-Heritage Coop 56, Centralia Christ Our Rock 53

Ninth Place=

Lexington 47, N. Vermillion, Ind. 32

Seventh Place=

Georgetown-Ridge Farm 74, Fisher 64

Third Place=

Catlin (Salt Fork) 45, Milford 40

Hinsdale Central Tournament=

Oswego East 57, St. Rita 47

St. Charles East 62, Westinghouse 58

ICCP/Westmont Tournament=

Bensenville (Fenton) 69, Chicago (Legal Prep Charter) 46

Chicago (Christ the King) 65, Maria 56

Eisenhower 85, Taft 54

Elmwood Park 45, Sullivan 31

IC Catholic 46, Chicago (Perspectives/Calumet Technology) 39

Reavis 59, Latin 39

Tinley Park 76, Evergreen Park 58

Westmont 56, St. Edward 47

Jacobs Tournament=

Barrington 48, Grayslake Central 35

Bartlett 60, South Elgin 46

Prairie Ridge 52, Johnsburg 44

Prosser 64, Woodstock Marian 42

Rockford Jefferson 57, Algonquin (Jacobs) 56

Streamwood 87, Grant 80

Waubonsie Valley 78, Cary-Grove 65

Kankakee Tournament=

Bremen 57, Shepard 54

Chicago (Noble Street Charter/Johnson) 64, Chicago Little Village 31

Kankakee 45, Wauwatosa West, Wis. 38

Lindblom 62, Bradley-Bourbonnais 51

Manteno 53, Herscher 47

Momence 66, Chicago (Carver Military) 63

Peotone 74, St. Francis de Sales 71

St. Anne 62, Clifton Central 43

Kankakee Valley Tournament=

Consolation=

S. Central (Union Mills), Ind. 66, Illiana Christian 59

First Round=

Lafayette Harrison, Ind. 66, Illiana Christian 49

Macomb/Western Tournament=

Farmington 61, West Hancock 30

Mt. Sterling (Brown County) 59, Eureka 49

Rockridge 38, Abingdon 30

Wethersfield 43, Lewistown 38

Maine East Tournament=

Chicago (Crane Medical Prep) 64, Maine East 53

Chicago (Jones) 61, Argo 50

Kennedy 52, Holy Trinity 48

Lakes Community 46, Addison Trail 38

Leyden 45, Vernon Hills 44

Oak Forest 60, Niles West 25

Von Steuben 66, Chicago (Noble Charter/C. Bulls) 51

Marengo Tournament=

Belvidere 46, Woodstock 36

Crystal Lake Central 61, Rochelle 56

Freeport 51, Richmond-Burton 26

Hampshire 57, Marengo 53

Harvest Christian Academy 65, Harvard 54

Round Lake 80, Woodstock North 58

Sycamore 47, Genoa (Genoa-Kingston) 42

Wauconda 86, Rockford Christian 53

Marseilles Tournament=

Dwight 56, Flanagan 41

Gardner-South Wilmington 52, Wilmington 38

Indian Creek 91, Earlville 44

Kewanee 71, Hall 56

Putnam County 54, Ottawa Marquette 52

Reed-Custer 61, Woodland 32

Seneca 44, Somonauk 40

St. Bede 82, Serena 59

Mississippi Valley Tournament=

Championship=

Rushville-Industry 59, Barry (Western) 51

Fifth Place=

Augusta Southeastern 60, Griggsville-Perry 40

Seventh Place=

Brussels 49, Mendon Unity 39

Third Place=

Bushnell (B.-Prairie City) 65, West Prairie 35

Motor City Roundball Classic=

Grand Blanc, Mich. 55, Lincoln Park 40

Pekin Tournament=

Bartonville (Limestone) 60, Morton 54

Mt. Carmel 55, Plainfield East 50

Normal West 60, Pattonville, Mo. 57

Richwoods 66, Hersey 62

Rockford Boylan 55, East Moline United 43

Championship=

Lake Park 56, Springfield Lanphier 55

Consolation=

Moline 37, Lake Zurich 29

Third Place=

Washington 46, Pekin 41

Pinckneyville Tournament=

Benton 55, Roxana 54

Olney (Richland County) 64, Jerseyville Jersey 50

Pinckneyville 52, Carlyle 34

Steeleville 62, Elverado 31

Union Co., Ky. 60, Salem 32

Woodlawn 67, Mt. Carmel 59

Plano Tournament=

Burlington Central 52, Kaneland 45

Mendota 58, Hinckley-Big Rock 41

Northridge Prep 54, Ottawa 42

Peoria Notre Dame 62, Chicago King 44

Plano 51, Lisle 43

Sandwich 48, Newark 47

Streator 49, Coal City 36

Yorkville Christian 49, Morris 48

Pontiac Tournament=

Curie 68, Joliet West 58

New Trier 58, Bloomington 50, OT

Oak Park River Forest 62, Warren 53

Simeon 53, St. Charles North 50

Princeville Tournament=

Championship=

Princeville 48, Elmwood 45

Consolation Third Place=

Galva 69, North Fulton (Cuba/Spoon River) 65

Proviso West Tournament=

Berwyn-Cicero Morton 64, Fenwick 63

Bogan 81, Zion Benton 42

Chicago (Lane) 54, Proviso East 49

Hillcrest 63, Chicago Uplift 39

Leo 58, Proviso West 54

Westchester St. Joseph 59, Dunbar 50

Rich South Tournament=

Championship=

Harvey Thornton 67, Rich East 44

Consolation=

Chicago ( SSICP) 54, Chicago Vocational 49

Sesser-Valier Tournament=

Altamont 58, Christopher 55

Goreville 63, Marissa/Coulterville 52

New Athens 70, Century 68

Red Bud 66, Cobden 60

Sesser-Valier 59, Odin 48

Sparta 65, Johnston City 43

St. Teresa Tournament=

Decatur Lutheran (LSA) 56, Hartsburg-Emden 51

Maroa-Forsyth 50, Heyworth 38

Mt. Pulaski 74, ALAH 61

Riverton 59, Decatur St. Teresa 49

State Farm Tournament=

Small School=

Rockford Lutheran 72, Fieldcrest 54

Tri-County Tournament=

Martinsville 45, Argenta-Oreana 34

Palestine-Hutsonville 64, Martinsville 59

Paris 57, Palestine-Hutsonville 50

Paris 60, Argenta-Oreana 31

Tri-County 59, Windsor/ Stew-Stras co-op (BKB) 55

Westville 61, Chrisman 49

Windsor/ Stew-Stras co-op (BKB) 55, Chrisman 36

Vandalia Tournament=

Cumberland 53, Flora 52

Farina South Central 67, McGivney Catholic High School 24

Pana 54, Okaw Valley 27

Patoka 75, Flora 62

Shelbyville 57, McGivney Catholic High School 27

Vandalia 83, Macon Meridian 76

Wabash Valley Tournament=

Consolation=

Casey-Westfield 76, W. Vigo, Ind. 66

Marshall 70, Edgewood, Ind. 60

Parke Heritage, Ind. 58, Robinson 52

Waverly Tournament=

Auburn 49, South County 44

Concord (Triopia) 44, Raymond Lincolnwood 36

Jacksonville Routt 43, New Berlin 34

North Greene 65, Carrollton 45

North-Mac 73, Buffalo Tri-City 40

Winchester (West Central) 57, Athens 41

Wheeling Tournament=

Buffalo Grove 60, Geneva 49

Deerfield 66, Wheeling 50

Elgin 67, Waukegan 38

Libertyville 55, Fremd 48, OT

Niles North 60, Maine West 48

Ridgewood 57, Mather 56

St. Viator 61, Prospect 47

Williamsville Tournament=

Fairbury Prairie Central 66, Beardstown 54

Havana 61, Midwest Central 51

Quest Academy 47, Petersburg PORTA 43

Roanoke-Benson 54, Deer Creek-Mackinaw 51, OT

Tolono Unity 71, Astoria (Table Grove VIT) 32

Tremont 52, Calvary 50

Williamsville 38, Warrensburg-Latham 37

York Tournament=

Bolingbrook 83, Brother Rice 65

Hinsdale South 61, Wheaton North 52

Montini 82, Conant 71

Palatine 58, Lemont 54

Schaumburg 48, Lyons 44

St. Francis 54, Downers South 48

York 46, Rolling Meadows 39

GIRLS PREP BASKETBALL=

ALAH 49, Shelbyville 36

Argo 52, Taft 37

Aurora (West Aurora) 51, Waubonsie Valley 48

Brooks Academy 58, Chicago (Perspectives MSA) 49

Brooks Academy 58, Chicago Perspectives/Joslin 49

Canton 41, Normal Community 38

Champaign St. Thomas More 44, Kankakee (McNamara) 34

Chester 49, Gateway Legacy Christian Academy 44

Christian Liberty Academy 53, Wilmington 46

Christian Liberty Academy 61, Momence 52

Cumberland 37, Chrisman 21

DePaul College Prep 68, Chicago (Lane) 55

Decatur MacArthur 58, Eisenhower 23

Decatur MacArthur 69, Williamsville 47

Donovan 42, St. Anne 28

Donovan 48, Illinois Lutheran 43

Downers North 34, Bartlett 33

Dunlap 45, Chatham Glenwood 33

Dwight 51, DePue 16

East Peoria 59, Illinois Valley Central 43

El Paso-Gridley 38, Rock Island Alleman 36

Elmwood Park 43, Amundsen 11

Fairbury Prairie Central 79, Tremont 53

Fithian Oakwood 35, Camp Point Central 19

Galesburg 60, Decatur St. Teresa 40

Greenville 51, Marissa/Coulterville 31

Harvard 46, Alden-Hebron 42

Harvey Thornton 42, Morgan Park 40

Hinckley-Big Rock 42, Grant Park 26

Joliet Catholic 50, Aurora Christian 45

Kelly 21, Cristo Rey 17

Kenwood 70, Kankakee 60

LeRoy 45, Martinsville 37

Lewistown 52, Illini West (Carthage) 29

Lutheran North, Mo. 50, Piasa Southwestern 37

Mahomet-Seymour 54, Altamont 43

Manteno 57, St. Anne 13

Maroa-Forsyth 54, Macon Meridian 29

McGivney Catholic High School 53, Columbia 32

Mendon Unity 55, Winchester (West Central) 47

Metea Valley 36, Downers South 29

Momence 44, Cullom Tri-Point 35

Morgan Park Academy 27, Chicago (Noble Street Charter/UIC) 26

Morgan Park Academy 35, Chicago (Marine Military Academy) 11

Mother McAuley 59, Rancocas Valley, N.J. 37

Mt. Zion 49, Sullivan 44

N. Vermillion, Ind. 41, Sidell (Jamaica)-Salt Fork 37

Naperville Neuqua Valley 63, Aurora Central Catholic 55

Paris 58, Effingham 30

Peoria (H.S.) 65, Springfield Lanphier 49

Peotone 48, Watseka (coop) 36

Petersburg PORTA 51, Pana 48

Plainfield South 52, Danville Schlarman 44

Richwoods 54, Geneseo 27

Riverside-Brookfield 77, Chicago (Jones) 46

Rockford Christian 61, Bensenville (Fenton) 46

Rockford Lutheran 50, IC Catholic 41

Sangamon Valley/Tri-City Co-op 41, Kaneland 19

Sherrard 41, Annawan/Wethersfield (FB Coop) 29

Springfield 70, Normal West 56

St. Joseph-Ogden 43, Bloomington Central Catholic 39

Tinley Park 54, Chicago (Noble Street/Butler) 49

Tri-County 57, Cairo 25

Villa Grove-Heritage Coop 52, Tolono Unity 33

Warrensburg-Latham 43, Okaw Valley 10

Warsaw West Hancock 53, Astoria/VIT Co-op 37

Washington 56, Moline 25

West Carroll 45, Earlville 22

Westinghouse 66, St. Francis de Sales 18

Wheaton Warrenville South 57, Bloomington 36

Windsor/ Stew-Stras co-op (BKB) 67, Flanagan-Cornell-Woodland (FCW) 25

Alden-Hebron Tournament=

Harvest Christian Academy 54, Willows 31

Amboy Tournament=

Black Pool=

Lena-Winslow 42, Hall 31

Seneca 44, Somonauk 40

Red Pool=

Indian Creek 58, Roanoke-Benson 40

Beardstown Tournament=

Abingdon 64, Macomb 51

Barry (Western) 50, Jacksonville 36

Beardstown 36, Rushville-Industry 33

Havana 38, Illini Bluffs 33

Illini Central 48, Mt. Sterling (Brown County) 41

Jacksonville Routt 60, Triopia/Meredosia-Chambersburg/Virginia Co-op 43

Liberty 59, Midwest Central 49

North Greene 47, North Fulton (Cuba/Spoon River) 42

Pittsfield 44, Athens 27

Benton Tournament=

Benton 56, Central (Cape Girardeau), Mo. 41

Carterville 52, Anna-Jonesboro 34

Mount Vernon 55, Marion 39

Pinckneyville 51, Vienna 27

Salem 51, Christopher 17

Boylan Tournament=

Belvidere North 53, Freeport (Aquin) 50

Belvidere North 59, Woodstock Marian 42

Burlington Central 64, Dakota 47

Burlington Central 71, Lanark Eastland 64, OT

DeKalb 65, Winnebago 60

Freeport (Aquin) 47, Woodstock Marian 32

Lanark Eastland 66, Dakota 44

Machesney Park Harlem 62, Rockford Boylan 30

McHenry 60, Rockford Boylan 23

McHenry 78, Machesney Park Harlem 54, 6OT

Rockford Boylan 70, Winnebago 65

Carlinville Tournament=

Carlinville 46, Litchfield 28

Gillespie 50, Greenfield-Northwestern 37

South County 50, Bunker Hill 12

Staunton 35, Nokomis 27

Charleston Tournament=

Effingham 67, Cairo 24

Paris 60, Tri-County 42

Sacred Heart-Griffin (Springfield) 69, Danville 48

Teutopolis 56, Sacred Heart-Griffin (Springfield) 49

Dieterich Tournament=

Champion=

Newton 56, Beecher City/Cowden Herrick (BK ONLY) 52

Fifth Place=

North Clay 42, Dieterich 36

Seventh Place=

Farina South Central 43, Casey-Westfield 42

Third Place=

Brownstown - St. Elmo 66, Arcola 34

Dixon Tournament=

Sandwich 60, Woodstock 40

Champion=

Carmel 57, Dixon 44

Consolation Champion=

Rockford Guilford 50, Sterling 45

Third Place=

Riverdale 59, East Moline United 38

Dundee Crown Tournament=

Fenwick 60, Dundee-Crown 42

Maine South 54, Lake Park 39

Maine West 61, Stevenson 48

Naperville Central 59, Buffalo Grove 57

New Trier 59, Barrington 52

Prospect 47, Hononegah 42

River Forest Trinity 65, South Elgin 54

St. Charles North 63, Hampshire 31

Erie/Prophetstown Tournament=

Bureau Valley 45, Morrison 28

Monmouth-Roseville 86, Knoxville 83

Orion 42, Erie/Prophetstown 38

Rockridge 44, Wethersfield 33

Stockton 55, Fulton 38

Grant Tournament=

De La Salle 63, North Chicago 32

Deerfield 67, Grant 29

Warren 71, Waukegan 59

Guerin Prep Tournament=

Hope Academy 69, St. Laurence 58

Woodlands Academy 46, Guerin 25

Hammond Noll Tournament=

First Place=

Whitney Young 78, Hammond Noll, Ind. 41

Hillcrest Tournament=

Hillcrest 54, Thornwood 49

Homewood-Flossmoor 65, Rich South 43

Jerseyville Tournament=

Alton Marquette 46, Triad 28

Carrollton 45, Calhoun 25

Carrollton 46, Triad 28

Jerseyville Jersey 63, McCluer North, Mo. 35

Jerseyville Jersey 79, Alton 25

McCluer North, Mo. 50, Taylorville 29

Lisle (Ill.) Tournament=

Consolation=

Rosary 38, Addison Trail 30

Lisle Tournament=

Elmhurst Timothy Christian 45, Walther Christian Academy 35

Wheaton Academy 45, Chicago Christian 37

Mascoutah Tournament=

Champion=

O’Fallon 45, Highland 40

Consolation Final=

Lift for Life Academy, Mo. 49, Belleville East 44

Fifth Place=

Breese Mater Dei 68, East St. Louis 63

Third Place=

Belleville West 52, Nashville 27

Momence Tournament=

Manteno 40, Illinois Lutheran 31

Wilmington 46, Cullom Tri-Point 43

Monticello Tournament=

Champion=

Colfax Ridgeview 51, Monticello 32, 6OT

Fifth Place=

Stark County 36, Clinton 33

Seventh Place=

Neoga 65, Gibson City-Melvin-Sibley 43

Third Place=

Paxton-Buckley-Loda 60, Tuscola 53

Montini Catholic Tournament=

Batavia 50, Huntley 46

Bolingbrook 62, Geneva 54

Evanston Township 53, Montini 52

Lake Forest 45, Lisle (Benet Academy) 44

Lake Zurich 46, York 40

Loyola 42, Nazareth 41

Lyons 67, Hersey 59

Motor City Roundball Classic=

Detroit Cass Tech, Mich. 52, Phillips 51

Lindblom 44, Williamston, Mich. 38

Simeon 81, Harper Woods Chandler Park Academy, Mich. 60

North Central Tournament=

Consolation=

Robinson 35, Shakamak, Ind. 34

North_Central Tournament=

Fifth Place=

W. Vigo, Ind. 42, Robinson 21

Oswego East Tournament=

Champion=

Joliet Central 50, Oswego 49

Fifth Place=

Plainfield North 64, Sycamore 60

Third Place=

Naperville North 47, Lockport 27

Princeville Tournament=

Elmwood 47, Galva 30

Riverton Tournament=

Kaneland 52, Stanford Olympia 47

Mt. Pulaski 57, Pawnee 31

Pana 54, Fairbury Prairie Central 37

Petersburg PORTA 51, Tremont 38

Riverton 49, North-Mac 48

Sangamon Valley/Tri-City Co-op 36, Hillsboro 32

Sandburg Tournament=

Champion=

Joliet West 60, Sandburg 50

Seventh Place=

Oak Forest 66, Hammond, Ind. 20

Third Place=

Oak Lawn Richards 46, Glenbard East 33

St. Viator Tournament=

Chicago Resurrection 44, Highland Park 41

Glenbrook North 56, Leyden 21

Grayslake Central 46, Zion Benton 37

St. Viator 53, Wheeling 34

State Farm Tournament=

Small Schools=

St. Joseph-Ogden 43, Annawan/Wethersfield (FB Coop) 35

Large School=

Rock Island 47, Normal West 42

Large Schools Consolation Championship=

Rock Island 50, St. Ignatius 45

Large Schools=

Geneseo 68, Kankakee 55

Marist 52, Bethalto Civic Memorial 42

Morton 69, Lincoln Way West 62

Richwoods 70, Kenwood 49

St. Ignatius 54, Springfield 48

Small School=

Camp Point Central 52, IC Catholic 24

Bloomington Central Catholic 48, Sherrard 33

Brimfield 53, Rochester 49

Fithian Oakwood 42, Rockford Lutheran 34

Normal University 42, Rock Falls 27

Wheaton North Tournament=

St. Charles East 56, Elgin 36