AP NEWS

Lowell High School Honor Roll

February 24, 2019

High Honors

SENIORS: Jessica Barra, Jason Bourret, Elizabeth Burgess, Samantha Chum, Kyle Colon, Katherine Huang, Michelle Ing, Yuting Jiang, Het Kandoi, Valerie MacLeod, Erin McPhee, Daniel Monteiro de Oliveira Silva, Nya Orlando, Injal Patel, Nisha Patel, Saomenea Phorn, Raylene Rocheleau, Syma Rukhsar, David Savoie, Shayna Spring and Jordan Ventura.

JUNIORS: Mohammad Ahmad Ali, Samantha Boyle, Vinayaka Devisetti, Croinys Fernandez, Alison Forchoh, George Gikas, Maura Gillis, Justice Laplante, Aaron Lepoer, Meara McPhee, Emilie O’Beirne, Kanitha Ork, Moruph Osuolale, Suchi Patel, Nhu Y Phan, Nina Phan, Elkin Rojas, Hung To, Khiem Tran and Dennis Un.

SOPHOMORES: Ingrid Alves Sena, Thin Thin Aung, Diana Lisbeth Batista, Shannon Bunthy, Carolina Cabral, Tyler Chanla Yen, Priscilla Cheav, Audrey Desousa, Kevin Douangchack, Annette Forchoh, Xavier Freitas, Nathan Gere, Isabel Gervais, Gloriane Herrera, Alice Huang, Savien Jean, Kunsopheary Kang, Luisa Londono, Kelly Ly, Michaela Mailea, Madison Morneau, Alicia Muth, Serena Nam, Khang Nguyen, Timothy Nguyen, Brandon Norton, Erick Ocker, Jean Hilafnie Olivier, Maeleigh Pacheco, Darsh Patel, Keya Patel, Thomas Pinn, Robmariel Ramirez, Luis Raul Raudales, Darren Sar, Anna Skrekas, Rithea Soem, Arlene Tetteh-Lartey, Gia Khang To and Anna Walker.

FRESHMEN: Abdulrahman Abdo, Konama Adusei, Arinola Ajayi, Basma al Aani, Angelyhna Bahls, Alejandro Bonilla, Brandon Bui, Dyllan Bui, Constance Chan-Polcari, Frantzcesca Charles, Melanie Chaves, Roselyn Chavez, Lyllia Chea, Dorcas Chikulu, Steven Choup, Cordelia Debrum, Vishwa Devisetti, Qingping Diep, Christina Grillakis, Thong Ha, Janefer Hong, Amy Huynh, Melody Iannotti, Kimberly Imbacuan, Melissa Ing, Viona Kamoni, Channboromey Kang, Thanh Kim, Giana Lacedra, Angelina Lam, Alexia Loyn, Kelly Ly, Jhekcarry Mam, Alicia Mansaray, Natalie Mao, Marina Meas, Kathryn Mello, Tchouda Nagassou, Rose Njeri, Damon Noum, Oghentega Nsumei, Mercy Olu, Sopheakmonyratana Ouk, Darsh Patel, Priyanka Patel, Michele Pham, Manuel Rivas, Valerie Savard, Jennifer Scharnoveber Barbosa, Sana Sherring, Maneth Song, Rachel Sorano, Cindy Sriprai, Molykim Srun, Darlena Suy, Mey Phing Taing, Brigid Thome, Melanie Touch and Mason Webb.

Honors

SENIORS: Zalikha Abdo, Robert Aliganyira, Derek Allen, Danyella Almeida, Joelle Altali, Luana Arese, Zil Bhagat, Clevince Bogle, Deybi Stwart Brito Reyes, Trang Vy Bui, Bradley Burns, Carlos Castellano, Nicole Chanquet, Keegan Chhay, Oudong Chhean, Sotvandara Chhoeung, Kiara Colocho, Izaias Cunha, Long Dang, Molly Davis, Jaida Descoteaux, Alyssa Diep, Jake Donohue, Hannah Erickson, Neyder Fernandez, Tyrese Ferreras, Justine Fundi, Milena Furtado Marins Cavalcante, Nicholas Gallo, Camila Garcia Marin, Nicole Grigolato, Samuel Grimes and Emerald Gunawan.

Also, Max Halloran, Monineth Hang, Nicole Harrison, Jessica Hendileh, Olivia Hungate, Allyson Imbacuan, Yamuna Karki, Ariel Kelley, Pona Kouch, Channymol Kum, Madisyn Ladebauche, Linda Lak, Thanh Lam, Quynh Lang, Sarah Larned, Mengly Lim, Amya Lomphoy, Maria Lourenco Albuquerque, Charles Manousos, Nancy Maokhamphiou, Emily Marrero-Gath, Hannah McAnespie, Dylan McCue, Julya Melchionno, Michael Menezes, Jacob Millette, Kelly Montgomery, Liam Mulligan, Monica Narm, Viutton Nganga, Stephen Ngila, Jacqueline Ngo, Huy Nguyen, Kaitlin Nguyen, Sandra Nguyen, Tiffanie Nil, Joy Njenga, Michael O’Keefe, Jack Oakes, Peace Oguachuba, Ugo Onyeani and Victoria Ortiz Kim.

Also, Josibel Pardo, Alicys Perez, Mackenzie Perrin, Anthony Phayso, Nathan Pik, Nicholas Rattanavong, Elizabeth Reardon, Emily Rios, Leticia Rodrigues, Crystal Rodriguez, Anthony Roeun, Lucie Rwakabuba, Isabella Saba-Farmer, Dharam Sanariya, Tommy Seng, Rashawn Settles, Bethany Sheehan, Kairi Sihakamphong, Austin Silva, Racksa Sim, Philicty Soeun, Allen Sophuok, Amy Syri, Govly Tain, Karina Tenus, Raksa Theang, Devin Thongthepsomphou, Romeo Tim-Louangphixai, Jolina Tin, Mengleang Touch, Sothearavisal Tounvann, Tiffany Tremblay, Vanessa Tuy, Karyn Vacheresse, Socheata Ven, Julian Viviescas and Sarah Zupkosky.

JUNIORS: Sarah Abraham, Mustafa al Hado, Bryan Arevalo, Flora Arraheffege, Theodosia Banahene, Amina Bangura, Marnita Blackwell-Washington, Deshay Buchoon, Juliana Cedorchuk, Chloe Chanthompalit, Annie Chase, Richman Chea, Lily Chhun, Chandrea Chhuon, Sophia Cigliano, Patrick Coughlin, Shannon Conin, Alexia Cummings, Hemily de Andrade, Ava Desmarais, Joy Destiny, Myllena Dias de Souza, Alexis Diaz, Donovin Doung, Siden Eng, Ryan Frechette, Shaveen Gachau, Stephanie Garcia, Brynn Geary, Alexa Geraldo, George Grillakis and Negam Gurung.

Also, Makayla Heang, Kaylina Hodgdon, Fiona Hungate, Nathan Jozokos, George Kamara, Veronica Kang, Elsa Keefe, Angelina Khiem, Nathalie Kim, Ricky Kim, Vincent Kim, Kaila Kim-Muangvong, Mason Leboeuf, Olivia Leduc, Jenna Lowell, Anastasia Masias, Molly McAnespie, Paola Medina, Valentina Murillo, Srey Nuon Neang, Cindy Nguyen, Lisa Nguyen, Terry Nguyen, Trung Nguyen, Hajira Niazi, Asha Nicholas, Nina Noel, Tyler, Chelsey Ntoro and Peter Ou.

Also, Monaliza Pace, Keara Page, Vasilios Panagiotopoulos, Rosalyn Pang, Victoria Pantos, Sophia Pascoal, Shivani Patel, Donovan Peng, James Peouv, Chantal Perez, Lucas Petruzziello, Brendan Pham, John Phan, Scarlette Phoeurk, Isabella Phommasinh, Vivian Phonesoukseum, Carlos Pizarro, Cecelia Polak, Pedro Quadros, Sahiana Restrepo, Ariana Ribeiro, Judy Rivera, Andres Sanchez, Charity Sao, Jasmine Seng, Luke Silva, Mario Silva, Vanessa Silveira, Harpuneet Singh, Angelyna Siv, Robert Sok, Drashti Soni, Kevin Sousa, Thary Sovann, Mikayla Stubbs, Jessica Sullivan, Ronnie Sun, Arjun Tamang, Youvanny Tim, Karla Torres Gonzalez, Kevin Truong, Kai Vary, Tithida Veng, Jack Waterhouse, Samantha Weigold, Claudia Xayvethy, Sean Yin and Ransi Yun.

SOPHOMORES: Brenda Allen, Mariana Alvarez, Sarah Ames, Katherine Aristizabal, Zurisadai Barrios, Yasmin Bartosewiz, Koree Benning, Pranjal Bhagat, Ashlei Boisvert, Ciara Boisvert, Hao Bui, Huy Bui, Nicole Bula, Aimee Carrabis, Devin Carroll, William Cassella, Christina Chan, Maliyah Chap-Phal, Emilia Chartier, Skyy Chea, Kayla Chey, Sakhak Sak Wattanak Chhea, Sophy Lyda Chhung, Sophy Nyta Chhung, Araceli Colunga, Paige Comtois, Keegan Cote, Abigail Cousineau, Jacob Cuevas, Kelly Dam, Jeffrey Danquah, Lakeisha Davis, Nicholas de sa Nogueira, Shivan Desai, Sophia Elegbede, Christofer Fernandez, Imalay Figueroa, Aidan Finn, Matthew Flores and Jacqueline Floro.

Also, Rachel Goncalves, Juliana Grimes, Selena Guerrero, Ella Haley, Ola Hameed, Adhishri Hande, Joyesther Hassan, Isabella Hay, Sothearith Heng, Alexus Hing, Jaydon Hor, Tristen Huynh, Ava Iannuzzo, Tiffanie Kem, Iva Keo, Kaily Khin, Arnon Khut, Gavin Kim, Lyhour Kim, Savannah Kim, Irene Kirabo, Daryan Kong, Khlya Lach, Aria Lam, Kathy Lam, Lena Lam, Volak Leen, Enzo Levati, Maritza Lezama Flores, Angelia Liang, Kerron MacDonald, Erin McCabe, Nicholas McCabe, Caitlin McNamara, Victor Mean, Raciny Mey, Preston Moeun, Socheata Moeung, Ola Mohammed, Emma Morrison, Samantha Nanco, Naujiye Neal, Cindy Nguyen, Lucy Njau, Mablean Ntoro, Samuel Nutile, Kyle Om, Socheata Ouk, Zian Parrilla, Agrata Patel, Drashti Patel, Karisma Patel, Khushi Patel, Kaysha Perez, Dylan Pham, Jennifer Pham, Bao Y Phan, Brandon Phan, Tyrell Pheng, Maggie Phillips, Dillan Pho, Kenneth Phok, Emme Prum and Zahraa Pyriadi.

Also, Rebecca Rafael, Nisa Rivera, Jonathan Rodoli, Diomairy Rodriguez, Chanthida Ros, Ratanakraksmey Ry, Kalei Sam, Jonathan Santos, Abigail Savoie, Soklinn Sek, Bounkham Senechiame, Boutsaba Ses, Kyle Shanahan, Williane Silveira, Lily Skaff, Bethany Sor, Kimseng Soth, Lana Soth, Katiana Sourn, Shawn Spring, Steven Ssepuya, Devin Tang, Tyla Tang, Camille Teixeira de Carvalho, Yaw Tha, Andrew Than, Sokwithya Touch, Evan Tu, Daren Uong, Olive Uwamahoro, Vathannak Vven, Samantha Villasorda, Amy Vuong, Sanjay Vyas, Vidianna Waweru, Princess-Henna Wilson, Asia Yang, Bunnard You and Andy Zhang.

FRESHMEN: Illaneidis Acevedo Soto, Anilenis Acosta Batista, Carleigh Ahern, Danyella Almeida, Vinnycius Alves, Mauni An, David Anderson, Gabriella Andrade, Sarah Azevedo, Ashley Barros, Anthony Bianchi, Nicole Bianchi, Ashley Boissonneault, Mackenzie Boissonneault, Isabel Botelho, Alyssa Bouchard, Katalyna Brito, Abigail Brown, Joseph Buckley, Maxwell Burns, Kasia Buth, Rebecca Cady, Casey Carroll, Victoria Chanthaseng, Alex Chau, Dhebi Chea Men, Brian Chea, Ricky Chen, Ryan Chum, Kimberly Correa, Karyna Cortes Lopez, Nyla Curran, Stephany de Assis, Kaitlyn Doughty, Lineidy Duran and Santiago Echeverry Lopez.

Also, Christopher Ferreira, Celia Flomo, Mia Frazier, Madeline Frenette, Nora Funaro, Lok Shree Gautam, Kaitlyn Gingras, Bridget Gravell, Cameron Greene, Lauryn Harris, Chay Hin, Hannah Ho, Veachanny Hong, Margaret Hood, Sorida Hou, Thu Huynh, Kalani In, Brady Johnson, Isaiah Kafero, Chrisna Keat, Mariya Ken, Tobey Keopadith, Rachael Klosowski, Dealia Kong, Dylan Kuczek, Jyling Kuy, Amy Lam, Brian Lang, Makara Leng, Khanh Ly, Beautiful Majwega, Olivia Makiej, Anjewelina Mao, Desaliyah Maomanyvanh, Elisha Mensah, Syntiche Moussounda Nguimbi, Regine Msafiri, Kaitlin Mulligan, Maria Munhoz and Quonelle Muth.

Also, Joylyn Ndungu, Beatrice Ngila, Marianna Nguyen, Quynh Nguyen, Van Nguyen, Riley Nicholson, Glen Njeru, Gabriella Nkinzi, Vichanna Nom, Wilson Noun, Deionna Nuthm Areeya O’Neill, Zoeshka Obdens, Kavi Oeur, Chisom Ogukwe, Jayanny Oliveira, Christopher Ouko, Eh Paw, Anthony Pena, Giangelys Pena, Xiani Perez, Aidan Phaen, Alicia Pin, Melodee Pin, Joao Pires, Hsa Pler, Kevin Pol, Jessica Pot, Paulina Preap, Mee Reh, Khaylanna Ren, Rhondyna Reth, Siavil Rivera, Tyler Ros, Mustafa Salih, Nanisa Sanchez, Jeter Santiago, Mariam Seid, Samantha Seng, Kythan Ses, Ariana Silva, Giovanny Sirett, Samora Sok, Saphanie Son, Soliheng Sou, Skyla Sousa, Katherine Tamayo, Khemarajati-Juliet Thach, Samuel Thy, Sokrath Un, Davida Vandi, Ken Vantha, Rosenid Vazquez Chavez, Triza Waigi, Todd Walker and Aalahnie You.

All contents © copyright 2019 The Associated Press.All rights reserved.