AP NEWS
Related topics

Friday’s Scores

November 16, 2019 GMT

PREP FOOTBALL=

Class 1A Region I=

Semifinal=

Baker 35, Graceville 21

Vernon 43, Northview 18

Class 1A Region II=

Semifinal=

Blountstown 34, Port St. Joe 0

Taylor County 42, Jefferson County 6

Class 1A Region III=

Semifinal=

Madison County 56, Hilliard 0

Union County 32, Lafayette 19

Class 1A Region IV=

Semifinal=

Chiefland 20, Newberry 19

Pahokee 28, Hawthorne 14

Class 2A Region I=

Semifinal=

Maclay 38, St. Joseph Academy 2

University Christian 36, North Florida Christian 6

Class 2A Region II=

Semifinal=

Foundation Academy 21, Oak Hall 14

Victory Christian 33, Orangewood Christian 7

Class 2A Region III=

Semifinal=

Admiral Farragut 24, Cambridge Christian 13

Seffner Christian 49, Northside Christian 21

Class 2A Region IV=

Semifinal=

Moore Haven 32, Westminster Academy 13

Class 3A Region I=

Semifinal=

Florida 48, Episcopal 19

Pensacola Catholic 28, Ocala Trinity Catholic 14

Class 3A Region II=

Semifinal=

First Academy-Orlando 21, Holy Trinity Episcopal 14

Lakeland Christian 28, Melbourne Central Catholic 21

Class 3A Region III=

Semifinal=

Bishop Verot 28, Benjamin 7

Clearwater Central Catholic 34, Berkeley Prep 28, 3OT

Class 3A Region IV=

Semifinal=

Chaminade-Madonna College Prep 56, Somerset Silver Palms 0

Fort Lauderdale Calvary Christian 14, Miami Edison 7

Class 4A Region I=

Semifinal=

Bolles School 62, South Walton 6

Bradford 45, West Nassau County 14

Class 4A Region II=

Semifinal=

Cocoa 48, Astronaut 6

South Sumter 21, The Villages 7

Class 4A Region III=

Semifinal=

Lakewood 35, Clewiston 0

Tampa Catholic 33, Delray American Heritage 16

Class 4A Region IV=

Semifinal=

Cardinal Gibbons 35, Fort Lauderdale University 17

Miami Washington 34, Gulliver Prep 31

Class 5A Region I=

Semifinal=

Godby 42, Pine Forest 13

Wakulla 17, Raines 9

Class 5A Region II=

Semifinal=

Jones 35, Nature Coast Tech 14

Ocala Vanguard 14, North Marion 6

Class 5A Region III=

Semifinal=

Jesuit 30, Chamberlain 7

Lake Wales 36, Port Orange Atlantic 21

Class 5A Region IV=

Semifinal=

Miami Northwestern 47, Miami Killian 3

Plantation American Heritage 44, North Miami Beach 0

Class 6A Region I=

Semifinal=

Escambia 27, Mainland 7

R.E. Lee 6, Columbia 3, 2OT

Class 6A Region II=

Semifinal=

Gaither 27, Clearwater 20

Lake Minneola 33, Largo 13

Class 6A Region III=

Semifinal=

Charlotte 45, Lake Gibson 42, 4OT

Palmetto 23, Port Charlotte 17

Class 6A Region IV=

Semifinal=

Dillard 35, Fort Myers 30

Miami Central 56, Naples 23

Class 7A Region I=

Semifinal=

Edgewater 23, Lincoln 17, 2OT

Niceville 47, Fleming Island 28

Class 7A Region II=

Semifinal=

Armwood 20, Bloomingdale 9

Lakeland 37, Tampa Bay Tech 30

Class 7A Region III=

Semifinal=

Manatee 31, Mitchell 28

Venice 62, Palm Beach Lakes 35

Class 7A Region IV=

Semifinal=

Atlantic Community 13, McArthur 7

St. Thomas Aquinas 52, Plantation 19

Class 8A Region I=

Semifinal=

Apopka 34, Bartram Trail 13

Sanford Seminole 17, Timber Creek 10

Class 8A Region II=

Semifinal=

George Steinbrenner 27, Sarasota Riverview 24

Kissimmee Osceola 20, Dr. Phillips 7

Class 8A Region III=

Semifinal=

Deerfield Beach 44, Palm Beach Central 6

Vero Beach 22, Treasure Coast 14

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/