PREP FOOTBALL

Class 6A Division I=

Region I Area=

Arlington Martin 41, Odessa Permian 10

Class 6A Division I=

Region II Area=

Coppell 34, Mesquite Horn 24

Pflugerville Hendrickson 14, Klein 7

Round Rock Cedar Ridge 59, Klein Oak 18

Class 6A Division I=

Region III Area=

Allen 28, South Grand Prairie 14

Galena Park North Shore 52, League City Clear Springs 21

Houston Lamar 36, Fort Bend Ridge Point 29

Humble Atascocita 50, Dickinson 21

Class 6A Division I=

Region IV Area=

SA Northside O'Connor 45, SA Reagan 21

San Benito 44, McAllen Memorial 35

Class 6A Division II=

Region I Area=

Hewitt Midway 59, Byron Nelson 7

Mansfield 55, San Angelo Central 37

Class 6A Division II=

Region II Area=

Klein Collins 48, Round Rock Stony Point 14

Class 6A Division II=

Region III Area=

Cypress Fairbanks 17, Houston Strake Jesuit 0

Friendswood 27, Humble Summer Creek 26

Houston Langham Creek 35, Katy Taylor 14

Class 6A Division II=

Region IV Area=

Austin Westlake 51, Smithson Valley 31

Cibolo Steele 36, Austin Vandegrift 18

Edinburg Vela 28, Eagle Pass 10

Weslaco East 21, Laredo Alexander 18

Class 5A Division I=

Region I Area=

Colleyville Heritage 42, FW Eaton 7

Denton Ryan 49, N. Richland Hills Birdville 6

Lubbock Coronado 52, EP Del Valle 42

Lubbock Monterey 52, EP Andress 14

Class 5A Division I=

Region II Area=

Dallas Highland Park 73, McKinney North 20

Mansfield Lake Ridge 70, Dallas Adams 7

Mansfield Summit 69, Dallas Spruce 0

Prosper 53, Mesquite Poteet 20

Class 5A Division I=

Region III Area=

Cedar Park 17, Ennis 14

Manvel 51, Nederland 26

Port Arthur Memorial 45, Galveston Ball 14

Temple 41, Magnolia West 13

Class 5A Division I=

Region IV Area=

Angleton 69, Boerne-Champion 7

CC Flour Bluff 57, Mission Memorial 33

Corpus Christi Veterans Memorial High 55, Brownsville Memorial 41

Class 5A Division II=

Region I Area=

Abilene Cooper 42, El Paso Eastlake 21

Aledo 45, Grapevine 30

EP Parkland 45, Lubbock Cooper 34

Richland 28, Fort Worth Boswell 21 (OT)

Class 5A Division II=

Region II Area=

Mansfield Legacy 66, Dallas Kimball 7

Waxahachie 45, Dallas South Oak Cliff 15

Class 5A Division II=

Region III Area=

Fort Bend Marshall 62, New Caney 35

Hutto 24, A&M Consolidated 21

Port Neches-Groves 24, Texas City 17

Class 5A Division II=

Region IV Area=

Alice 42, Mission Sharyland 39, 3OT

Austin McCallum 52, Rosenberg Terry 24

CC Calallen 47, Mercedes 12

Kerrville Tivy 20, Victoria West 17

Class 4A Division I=

Region I Area=

Argyle 66, Levelland 8

Decatur 55, Andrews 48

Stephenville 63, Pampa 34

WF Hirschi 41, Lubbock Estacado 17

Class 4A Division I=

Region II Area=

Kaufman 52, Springtown 24

Kennedale 42, Van 28

Midlothian Heritage 51, Crandall 20

Texarkana Liberty-Eylau 30, Dallas Carter 26

Class 4A Division I=

Region III Area=

Carthage 45, Freeport Brazosport 21

Henderson 35, Sealy 14

Kilgore 24, El Campo 9

Silsbee 52, Bay City 21

Class 4A Division I=

Region IV Area=

China Spring 43, Somerset 35

Fischer Canyon Lake 28, Pleasanton 10

Liberty Hill 38, Rockport-Fulton 14

Waco La Vega 54, Kingsville King 7

Class 4A Division II=

Region I Area=

Bushland 58, Godley 20

Graham 56, Monahans 14

Seminole 29, Iowa Park 27

Sweetwater 32, Vernon 28

Class 4A Division II=

Region II Area=

Celina 35, Jasper 27

Gilmer 63, Caddo Mills 14

Melissa 56, Rusk 34

Texarkana Pleasant Grove 56, Aubrey 28

Class 4A Division II=

Region III Area=

Madisonville 45, Lorena 35

West Orange-Stark 17, Mexia 3, OT

Class 4A Division II=

Region IV Area=

Cuero 70, Crystal City 7

Geronimo Navarro 71, Rio Hondo 44

Sweeny 42, Hondo 6

Wimberley 52, Sinton 24

Class 3A Division I=

Region I Area=

Brock 31, Shallowater 13

Comanche 52, Slaton 14

Merkel 28, Muleshoe 27

Wall 52, Tuscola Jim Ned 21

Class 3A Division I=

Region II Area=

Commerce 20, Sunnyvale 17

Grandview 49, Hughes Springs 6

Kemp 23, Mount Vernon 16

Class 3A Division I=

Region III Area=

Rockdale 55, Woodville 30

Teague 44, East Chambers 28

West 42, Hitchcock 0

Class 3A Division I=

Region IV Area=

Edna 45, Lyford 7

Goliad 37, Hallettsville 14

Van Vleck 48, Mathis 18

Yoakum 49, George West 21

Class 3A Division II=

Region I Area=

Canadian 56, Eastland 14

Childress 42, Cisco 20

Colorado City 28, Tolar 14

Sonora 56, Spearman 8

Whitesboro 64, Jefferson 39

Class 3A Division II=

Region II Area=

Gunter 38, Daingerfield 3

Holliday 23, Edgewood 20

Jacksboro 42, Big Sandy Harmony (Gilmer) 26

New Diana 36, Leonard 8

Class 3A Division II=

Region III Area=

Garrison 40, Clifton 21

New London West Rusk 35, Buffalo 0

Newton 65, Rice 11

Waskom 42, Hearne 18

Class 3A Division II=

Region IV Area=

Boling 45, Dilley 14

East Bernard 61, CC London 0

El Maton Tidehaven 58, Skidmore-Tynan 29

Lexington 33, Odem 13

Class 2A Division I=

Region I Area=

Panhandle 55, McCamey 28

Post 32, New Deal 21

Stamford 21, Sundown 14

Stratford 58, Hawley 12

Class 2A Division I=

Region II Area=

Bosqueville 37, Collinsville 35

Crawford 44, Pharr Valley View 26

De Leon 46, Celeste 15

Mart 58, Windthorst 6

Class 2A Division I=

Region III Area=

Centerville 35, Big Sandy 34

San Augustine 39, Wolfe City 7

Class 2A Division I=

Region IV Area=

Holland 21, Weimar 0

Mason punchers 7, Shiner 0

Refugio 47, Thorndale 13

Yorktown 34, Thrall 26

Class 2A Division II=

Region I Area=

Clarendon 26, Bovina 20

Gruver 51, Seagraves 7

Wellington 34, Farwell 0

Class 2A Division II=

Region II Area=

Albany 58, Santo 16

Munday 54, Wink 12

Class 2A Division II=

Region III Area=

Grapeland 49, Cumby 34

Iola 50, Maud 0

Tenaha 51, Dallas Gateway 0

Timpson 14, Bremond 11

Class 2A Division II=

Region IV Area=

Burton 56, Louise 7

Falls City 44, Rocksprings 16

La Pryor 46, Flatonia 20

Milano 56, Woodsboro 20

Class 1A Six-Man Division I=

Region II Regional=

Borden County 52, Imperial Buena Vista 0

Class 1A Six-Man Division I=

Region III Regional=

Jonesboro 72, Bryson 58

May 65, Zephyr 20

Class 1A Six-Man Division I=

Region IV Regional=

Gilmer Union Hill 64, Coolidge 14

Tioga 60, Blum 52

Class 1A Six-Man Division II=

Region I Regional=

Follett 84, Petersburg 74

Turkey Valley 54, Whitharral 6

Class 1A Six-Man Division II=

Region II Regional=

Ackerly Sands 60, Jayton 12

Balmorhea 61, Blackwell 16

Class 1A Six-Man Division II=

Region III Regional=

Aspermont 56, Moran 8

Iredell 54, Oakwood 8

Class 1A Six-Man Division II=

Region IV Regional=

Milford 62, Richland Springs 16

TAPPS 6-Man D1=

Regional=

Austin Veritas 95, Waco Vanguard 50

TAPPS 6-Man D3=

Regional=

Baytown Christian 59, Spring Branch Living Rock 14

Seguin Lifegate 61, Orange Community Christian 13

TAPPS D1=

Regional=

FW All Saints 47, Brownsville St. Joseph 14

TAPPS D2=

Regional=

Austin Regents 32, SA Holy Cross 0

TAPPS D3=

Regional=

Boerne Geneva 40, Waco Reicher 21

Cypress Community Christian 56, Austin Brentwood 14

McKinney Christian 23, Willow Park Trinity 12

TAPPS D4=

Regional=

Bryan Brazos Christian 40, Shiner St. Paul 14

Colleyville Covenant 27, Muenster Sacred Heart 21

TCAF Division I Six-Man=

Championship=

Waco Methodist 72, Wylie Prep 57

TCAF Division II Six-Man=

Championship=

Arlington St. Paul 52, Azle Christian School 37

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/