AP NEWS
ADVERTISEMENT
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.
Related topics
PRESS RELEASE: Paid content from Business Wire
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.

Firma Bentley Systems wprowadza cyfrowe bliźniaki infrastruktury do NVIDIA Omniverse

April 14, 2021 GMT
Image courtesy of Houston Waterworks Team (a Joint Venture of Jacobs Engineering Group, Inc. and CDM Constructors, Inc.)
Image courtesy of Houston Waterworks Team (a Joint Venture of Jacobs Engineering Group, Inc. and CDM Constructors, Inc.)

EXTON, Pensylwania--(BUSINESS WIRE)--kwi 14, 2021--

GTC21 — Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY), spółka zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła dzisiaj, że opracowuje aplikacje wykorzystujące platformę NVIDIA Omniverse do fotorealistycznej wizualizacji w czasie rzeczywistym i symulacji cyfrowych bliźniaków wielkoskalowych projektów infrastruktury przemysłowej i lądowej.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210414005437/pl/

ADVERTISEMENT

Image courtesy of Houston Waterworks Team (a Joint Venture of Jacobs Engineering Group, Inc. and CDM Constructors, Inc.)

Firma Bentley Systems rozszerzyła platformę Bentley iTwin, żeby zintegrować ją z NVIDIA Omniverse w celu dostarczania grafiki do wspomaganej sztuczną inteligencją, wizualizacji w czasie rzeczywistym oraz symulacji cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Ta integracja umożliwia wizualizację treści cyfrowych klasy inżynierskiej z dokładnością do milimetra z fotorealistycznym oświetleniem i efektami środowiskowymi na wielu urządzeniach, w tym przeglądarkach internetowych, stacjach roboczych, tabletach oraz zestawach rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) z dowolnego miejsca na świecie.

Bentley iTwin to otwarta, skalowalna platforma oparta na chmurze, która umożliwia firmom inżynierskim i właścicielom-operatorom tworzenie, wizualizację i analizę cyfrowych bliźniaków infrastrukturalnego majątku trwałego. Menedżerowie informacji cyfrowych używają jej do włączania danych inżynierskich utworzonych za pomocą różnych narzędzi projektowych do istniejącego cyfrowego bliźniaka i dostosowywania ich do danych modelowania rzeczywistości, danych Internetu (IoT) rzeczy i innych powiązanych danych bez zakłócania obecnych narzędzi lub procesów.

ADVERTISEMENT

Prezes Bentley Systems, Greg Bentley, powiedział: „Wizualizacja i symulacja stanowią podstawę wielu przypadków użycia cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Współpraca technologii Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse zapewnia doznania 3D/4D w czasie rzeczywistym, które umożliwią opartą na fizyce realną symulację nawet największych i najbardziej złożonych infrastrukturalnych majątków trwałych. Obliczenia wykonywane przez GPU zmieniają świat inżynierii i budownictwa. Są obiecujące w kwestii uwolnienia potencjału sztucznej inteligencji do symulacji i zaawansowanych analiz w cyfrowych bliźniakach infrastruktury”.

„Nowoczesna infrastruktura to wspaniałe osiągnięcia inżynierskie. NVIDIA i Bentley mają wspólną wizję fizycznych bliźniaków cyfrowych — tak dokładnych i realistycznie symulowanych, że zrewolucjonizują wszystko od projektowania infrastruktury po obsługę”, powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDIA. „NVIDIA Omniverse została stworzona właśnie po to, aby zrealizować tę wizję — aby tworzyć współdzielone wirtualne światy, które są symulowane z zachowaniem fizycznego i fotograficznego realizmu. Jesteśmy zachwyceni, że firma Bentley opracowuje aplikacje dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury na platformie NVIDIA Omniverse”.

Niedościgniona wizualizacja infrastruktury o wysokim stopniu wierności

Połączenie platform Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse oferuje użytkownikowi niezrównane, wysokowydajne doświadczenie w skali, która wcześniej nie była możliwa.

Integracja możliwości platformy Bentley iTwin i NVIDIA Omniverse umożliwia użytkownikom wirtualne zwiedzanie ogromnych zakładów przemysłowych i platform morskich, tak jakby przechodzili przez infrastrukturę w czasie rzeczywistym, w celach takich jak wytyczanie tras i optymalizacja dróg ewakuacyjnych.

„Branża zmierza w dobrym kierunku — w kierunku bardziej zautomatyzowanych i zaawansowanych narzędzi, które poprawiają wyniki klientów”, powiedziała Donna DeMarco, osoba odpowiedzialna za modelowanie informacji o instalacjach przemysłowych z firmy Jacobs. „Firma Jacobs jest dumna ze współpracy z firmą Bentley w zakresie wykorzystywania narzędzi, takich jak iTwin w połączeniu z NVIDIA Omniverse, do osiągania dobrych wyników przez naszych klientów”.

Image and caption:

Houston Waterworks

Image courtesy of Houston Waterworks Team (a Joint Venture of Jacobs Engineering Group, Inc. and CDM Constructors, Inc.)

Informacje o NVIDIA Omniverse

NVIDIA Omniverse to otwarta platforma do wirtualnej współpracy i fizycznie dokładnej symulacji. Ta oparta na technologii NVIDIA RTX platforma wykorzystuje wspólny format wymiany Universal Scene Description (USD) do wizualizacji i symulacji 3D w czasie rzeczywistym, który został pierwotnie opracowany przez firmę Pixar w celu uproszczenia przepływów pracy w przemyśle rozrywkowym i jest obecnie wdrażany w innych branżach, w tym w architekturze, budownictwie, inżynierii oraz cyfrowych fabrykach.

Informacje o platformie Bentley iTwin

Platforma Bentley iTwin to otwarta, skalowalna platforma oparta na chmurze, która umożliwia zespołom projektowym i właścicielom-operatorom tworzenie, wizualizację i analizę cyfrowych bliźniaków zasobów infrastruktury. Umożliwia menedżerom informacji cyfrowych włączanie danych inżynierskich utworzonych za pomocą różnych narzędzi projektowych do istniejącego cyfrowego bliźniaka i dostosowywanie ich do danych rzeczywistości i innych powiązanych danych bez zakłócania ich obecnych narzędzi lub procesów. Użytkownicy mogą wizualizować i śledzić zmiany, w tym zmiany zachodzące w rzeczywistych warunkach, pochodzące z urządzeń podłączonych do Internetu rzeczy, takich jak czujniki i drony. Platforma Bentley iTwin ułatwia podejmowanie działań przez decydentów w całej organizacji i podczas całego cyklu życia aktywów. Użytkownicy podejmują bardziej świadome decyzje, przewidują i unikają problemów zanim te się pojawią, a także szybciej i pewniej reagują — co przekłada się na oszczędności, lepszą dostępność usług, mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne i zwiększone bezpieczeństwo. Platforma Bentley iTwin jest podstawą aplikacji „obsługiwanych przez iTwin” i rozwiązań cyfrowych bliźniaków stworzonych przez firmę Bentley i jej partnerów strategicznych, integratorów cyfrowych, integratorów systemów, niezależnych dostawców oprogramowania i twórców oprogramowania.

O firmie Bentley Systems

Bentley Systems (Nasdaq: BSY) to firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynieriiinfrastruktury. Dostarczamy innowacyjne oprogramowanie, aby rozwijać światową infrastrukturę — dbając zarówno o globalną gospodarkę, jak i o środowisko naturalne. Nasze wiodące w branży rozwiązania są wykorzystywane przez profesjonalistów i organizacje każdej wielkości do projektowania, budowy i eksploatacji dróg i mostów, kolei, wodociągów i kanalizacji, robót publicznych i przedsiębiorstw użyteczności publicznej, budynków i kampusów oraz obiektów przemysłowych. Nasza oferta obejmuje aplikacje oparte na produktach MicroStation do modelowania i symulacji, ProjectWise do realizacji projektów, AssetWise do wydajności majątku trwałego i sieci oraz platformę iTwin dla cyfrowych bliźniaków infrastruktury. Firma Bentley Systems zatrudnia ponad 4000 pracowników i generuje roczne przychody w wysokości ponad 800 milionów USD w 172 krajach. www.bentley.com

© 2021 Bentley Systems, Incorporated. Nazwa Bentley, logo Bentley, AssetWise, MicroStation i ProjectWise są zastrzeżonymi lub niezastrzeżonymi znakami towarowymi bądź znakami usługowymi firmy Bentley Systems, Incorporated albo jednej z w całości należących do niej pośrednio lub bezpośrednio spółek zależnych. Wszystkie pozostałe marki i nazwy produktów są znakami towarowymi należącymi do poszczególnych właścicieli.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20210414005437/pl/

CONTACT: Press:

Christine Byrne

+1 203 805 0432

Christine.Byrne@bentley.com

Follow us on Twitter:

@BentleyPolska

KEYWORD: PENNSYLVANIA UNITED STATES NORTH AMERICA

INDUSTRY KEYWORD: TECHNOLOGY CONSTRUCTION & PROPERTY ENGINEERING PHOTOGRAPHY MANUFACTURING SOFTWARE ELECTRONIC DESIGN AUTOMATION OTHER CONSTRUCTION & PROPERTY DATA MANAGEMENT

SOURCE: Bentley Systems, Incorporated

Copyright Business Wire 2021.

PUB: 04/14/2021 07:47 AM/DISC: 04/14/2021 07:47 AM

http://www.businesswire.com/news/home/20210414005437/pl