ADVERTISEMENT

Tennessee Football How They Fared

September 15, 2018 GMT

Class 6A

1. Maryville (3-1) idle.
2. Blackman (5-0) beat Siegel 59-14.
3. Oakland (3-1) beat Riverdale 49-6.
4. Ravenwood (4-1) lost to Brentwood 31-28.
5. Whitehaven (3-2) lost to North Littel Rock, Ark., 46-35.
6. Cane Ridge (5-0) beat Stewarts Creek 47-35.
7. Farragut (5-0) beat Jefferson County 51-21.
8. Germantown (5-0) beat Southaven, Miss., 44-14.
9. Mt. Juliet (5-0) beat Wilson Central 21-7.
10. Bearden (4-1) lost to Science Hill 28-21.

Class 5A

1. Knoxville Fulton (4-0) beat Karns 70-14.
2. Knoxville Catholic (2-2) lost to Soddy Davis 17-7.
3. Henry County (5-0) beat Clarksville 42-14.
4. Oak Ridge (4-1) beat West 24-21.
5. Clarksville NE (5-0) beat Dyer County 35-0.
6. Clarksville (4-1) lost to Henry County 42-14.
7. David Crockett (5-0) beat Cocke County 41-20.
8. South Doyle (4-1) bet Sevier County 42-7.
9. Tennessee (4-1) beat Morristown East 35-19.
10. Daniel Boone (3-1) beat Gate City, VA, 48-13.
ADVERTISEMENT

Class 4A

1. Greeneville (5-0) beat Pisgah, NC, 41-7.
2. Anderson County (5-0) beat Howard 28-14.
3. Elizabethton (5-0) beat Grainger 56-6.
4. Jackson South Side (5-0) beat Hardin County 17-10.
5. Dyersburg (5-0) beat Haywood County 48-14.
6. Maplewood (4-1) beat Marshall County 28-14.
7. Springfield (4-1) beat White House 47-10.
8. Crockett County (4-1) lost to Center Hill, Miss., 31-20.
9. Haywood County (2-3) lost to Dyersburg 48-14.
10. Montgomery Central (5-0) beat Creek Wood 31-28.

Class 3A

1. Alcoa (5-0) beat Pigeon Forge 52-0.
2. Covington (5-0) beat Milan 38-19.
3. Red Bank (4-0) beat McMinn Central 57-7.
4. Fairview (4-1) beat Camden Central 21-14.
5. Upperman (5-0) beat Cannon County 49-0.
6. East Nashville (5-0) beat Stratford 20-7.
7. Pearl-Cohn (3-2) beat Cookeville 42-14.
8. Johnson County (4-1) beat West Greene 35-7.
9. Austin-East (2-2) idle.
10. York Institute (4-0) beat Smith County 38-12.

Class 2A

ADVERTISEMENT
1. Meigs County (5-0) beat Rockwood 46-6.
2. Columbia Academy (5-0) beat Forrest 38-0.
3. Peabody (5-0) beat Halls 51-0.
4. Tyner Academy (4-1) beat Marion County 54-7.
5. Sullivan North (4-1) lost to South Greene 34-27.
6. Watertown (5-0) beat Cascade 52-7.
7. Westmoreland (4-1) lost to Trousdale County 37-0.
8. Riverside (4-0) beat Scotts Hill 31-0.
9. Oneida (4-1) beat Cumberland Gap 26-7.
10. Lewis County (4-1) beat Summertown 37-7.
(tie) Polk County (4-1) beat tellico Plains 50-22.

Class 1A

1. Greenback (5-0) beat Oliver Springs 28-18.
2. South Pittsburg (4-0) idle.
3. Cornersville (5-0) beat Mt. Pleasant 48-0.
4. Huntingdon (5-0) beat McEwen 56-7.
5. Whitwell (5-0) beat Lookout Valley 47-0.
6. Cloudland (3-1) Idle.
7. Lake County (4-1) beat Humboldt 55-0.
8. Dresden (3-2) lost to Greenfield 49-21.
9. Coalfield (4-1) beat Oakdale 41-0.
10. West Carroll (5-0) beat Gleason 47-0.

Class AAA

1. Brentwood Academy (5-0) beat West Toronto Prep, Canada 48-7.
2. CBHS (4-1) beat St. Paul, LA 31-24.
3. McCallie (4-1) beat Ensworth 29-0.
4. MBA (4-1) beat Father Ryan 45-7.
5. MUS (4-0) beat South Panola, MS 33-14.

Class AA

1. Lausanne Collegiate (4-0) beat Craigmont 56-12.
2. CPA (5-0) beat BGA 31-20.
3. BGA (4-1) lost to CPA 31-20.
4. Notre Dame (4-1) beat Boyd Buchanan 57-12.
5. Chattanooga Christian (4-1) beat CAK 24-3.

Class A

1. Davidson Academy (5-0) beat Waverly 62-55.
2. Middle Tennessee Christian (5-0) beat Ezell-Harding 51-12.
3. Fayette Academy (4-0) beat Clarksville Academy 35-7.
4. Clarksville Academy (2-2) lost to Fayette Academy 35-7.
5. Friendship Christian (3-2) beat DCA 55-19.