ADVERTISEMENT

Saturday’s Scores

December 10, 2017 GMT

BOYS BASKETBALL

Burns Winter Classic

Little Snake River 62, Burns 58

Southeast 51, Shoshoni 27

Wyoming Indian 72, Moorcroft 24

Carbon County Classic

Encampment 88, Dubois 30

Encampment 70, Hayden, Colo. 27

Casper Invitational

Evanston 60, Riverton 58

Laramie 68, Casper Kelly Walsh 59

Rock Springs 74, Star Valley 57

Sheridan 62, Casper Natrona 43

Sheridan 61, Jackson Hole 44

Coal Miner’s Classic Tournament

Greybull 60, Lusk 54

Wheatland 55, Glenrock 53

Wheatland 36, Big Horn 34

Wright 52, Greybull 50

Wright 54, Glenrock 52

East/West Tournament

Buffalo 74, Lander 50

Buffalo 65, Pinedale 52

Cody 69, Douglas 32

Minatare, Neb. 44, Guernsey-Sunrise 19

ADVERTISEMENT

Pinedale 62, Douglas 52, 2OT

Rawlins 54, Cody 47

Rawlins 60, Powell 40

Gillette Invitational

Bismarck Century, N.D. 68, Cheyenne East 35

Campbell County 86, Scottsbluff, Neb. 75

Cheyenne Central 54, Bismarck Legacy, N.D. 47

Rapid City Central, S.D. 70, Thunder Basin 37

Gillette Invitational

Torrington 64, Chadron, Neb. 42

Mountain View Tournament

Cokeville 62, Kemmerer 31

Farson-Eden 55, Lyman 51

Green River 60, Mountain View 42

Wind River 69, Big Piney 53

Seventh Place

Lyman 57, Kemmerer 30

Fifth Place

Cokeville 59, Farson-Eden 53

Third Place

Mountain View 61, Big Piney 59

Championship

Green River 82, Wind River 43

Upton Tournament

Hulett 64, Arvada-Clearmont 27

Kaycee 51, Midwest 40

Sundance 49, Spearfish Freshman, S.D. 45

Upton 77, Ten Sleep 43

Seventh Place

Spearfish Freshman, S.D. 72, Arvada-Clearmont 37

Fifth Place

Sundance 58, Hulett 57

Third Place

Midwest 66, Ten Sleep 42

Championship

Kaycee 62, Upton 61

GIRLS BASKETBALL

Chadron, Neb. 51, Torrington 36

Lovell 40, Tongue River 51

Custer, S.D. 64, Newcastle 34

Burns Winter Classic

Little Snake River 62, Burns 28

Pine Bluffs 48, Saratoga 22

Southeast 36, Shoshoni 30

Wyoming Indian 56, Moorcroft 32

Casper Invitational

Casper Kelly Walsh 60, Laramie 52

Casper Natrona 61, Sheridan 42

Evanston 53, Riverton 27

Rock Springs 62, Star Valley 23

Sheridan 49, Jackson Hole 47

East/West Tournament

Buffalo 54, Lander 33

Buffalo 52, Cody 43

Cody 48, Worland 27

Douglas 45, Powell 29

Douglas 71, Pinedale 20

Lovell 48, Tongue River 22

Rawlins 51, Pinedale 38

Gillette Invitational

ADVERTISEMENT

Campbell County 60, Fossil Ridge, Colo. 52

Cheyenne East 50, Longmont, Colo. 39

Rocky Mountain, Colo. 49, Cheyenne Central 39

Thunder Basin 61, Bismarck Legacy, N.D. 57

Glenrock Tournament

Big Horn 49, Thermopolis 45, OT

Big Horn 44, Wheatland 42

Greybull 43, Lusk 40

Lusk 37, Wright 24

Thermopolis 47, Glenrock 23

Wheatland 57, Glenrock 40

Mountain View Tournament

Farson-Eden 71, Kemmerer 28

Green River 53, Mountain View 45

Lyman 45, Cokeville 24

Upton Tournament

Seventh Place

Kaycee 35, Midwest 17

Fifth Place

Hulett 48, Arvada-Clearmont 41

Third Place

Spearfish Freshman, S.D. 35, Ten Sleep 23

Championship

Sundance 50, Upton 33