ADVERTISEMENT

Prep schedule for Saturday, April 1, 2017

April 2, 2017 GMT

TRACK AND FIELD

Madison West Invitational at University of Wisconsin Shell, 10 a.m. (Ashwaubenon; Bangor; Baraboo; Brookfield East; Cambridge; Fond du Lac; Grafton; Hartford; Hartland Arrowhead; Kettle Moraine; Kimberly; La Crosse Logan; Lodi; Madison East; Madison Edgewood; Madison La Follette; Madison Memorial; Marathon; Menomonee Falls; Mequon Homestead; Merrill; Middleton; Milwaukee Marquette; Monona Grove; Monroe; Mukwonago; Muskego; Oak Creek; Oconomowoc; Platteville; Port Washington; Racine Park; Rockford (Ill.) Auburn; Rockford (Ill.) East; Rockford (Ill.) Jefferson; Rockton (Ill.) Hononegah; Schofield D.C. Everest; Shorewood; Stevens Point; Verona; Waukesha Catholic Memorial; Waukesha North; Waunakee; Wauwatosa East; West Bend East; West Bend West; Whitefish Bay; Wisconsin Rapids)

Racine Case Invitational at UW-Parkside, 9:30 a.m. (Beloit Memorial, Franklin, Kenosha Christian Life, Kenosha Bradford, Kenosha Indian Trail, Kenosha St. Joseph, Kenosha Tremper, Milwaukee Marshall, Milwaukee Riverside, Oak Creek, Racine Case, Racine Lutheran, Racine Horlick, Racine Park, Racine Prairie, Racine St. Catherine’s, South Milwaukee, Wauwatosa East, Wauwatosa West)

ADVERTISEMENT

Watertown Invitational, 10 a.m. (Beaver Dam, Fond du Lac St. Mary’s Springs, Fort Atkinson, Lakeside Lutheran, Mayville, Milwaukee Vincent, Shawano, Union Grove, Watertown, Waupun)

BASEBALL

Columbus at Campbellsport, 11 a.m.

Portage vs. Dodgeville (DH) at Centennial Park, Dodgeville, 11 a.m.

Beloit Memorial vs. Fort Atkinson at Jones Park, Fort Atkinson, 11 a.m.

Stanley-Boyd vs. Fort Atkinson at Jones Park, Fort Atkinson, 2:30 p.m.

Watertown vs. Janesville Parker at Riverside Park, Janesville, 12 p.m.

Stanley-Boyd vs. Johnson Creek at Fireman’s Park, Johnson Creek, 11 a.m.

Stoughton vs. Madison West at Mansfield Stadium, 11 a.m.

Ithaca, River Valley, Webster in Mauston Round Robin at Woodside Complex, Mauston, times TBA

Janesville Craig vs. Milton at Schilberg Park, Milton, 1 p.m.

Reedsburg vs. Wisconsin Dells at Veterans Park, Wisconsin Dells, 2 p.m.

SOFTBALL

Dodgeville at Portage (DH), 11 a.m.

Madison Edgewood at Waterford (DH), 11 a.m.

Wisconsin Heights at Cambridge, 11 a.m.

Mount Horeb at River Valley Round Robin, 10 a.m.

GIRLS SOCCER

Madison Edgewood at Glenbrook South (Glenview, Ill.), 11 a.m.

Verona at Loyola Academy (Wilmette, Ill.), 11 a.m.

Racine Case at Janesville Craig, 12 p.m.

BOYS TENNIS

Black River Falls, Portage, Viroqua in Holmen Quad at Viking Elementary Tennis Courts, 11 a.m.

Janesville Craig, Mukwonago, Waterford at Jefferson Quad, 9 a.m.

Brookfield Academy, Brookfield East, Fond du Lac, Green Bay Notre Dame, Milwaukee Marquette, Shorewood, Verona, Waukesha Catholic Memorial in Green Bay Notre Dame Invitational, TBA