AP NEWS

2019 Indiana All-State Class 4A Team

January 7, 2020 GMT

Class 4A

OFFENSE

QB — Chase Ketterer, 6-1, 195, Sr., New Prairie

RB — Peyton Wall, 6-0, 185, Sr., Leo

RB — Cade Campbell, 5-7, 165, Sr., Mississinewa

WR — Brayden Evans, 6-1, 200, Sr., Mooresville

WR — Hayden Jones, 5-11, 185, Sr., East Noble

TE — Jason Borkholder, 6-3, 180, Sr., NorthWood

OL — Josh Fryar, 6-6, 315, Sr., Beech Grove

OL — Zac Richards, 6-3, 295, Jr., Mooresville

OL — Cade Campbell, 6-6, 265, Sr., Pendleton Heights

OL — Sam Perez, 6-2, 285, Sr., Highland

OL — Daniel Heinrich, 6-5, 260, Sr., Roncalli

K — Zac Stanley, 6-0, 180, Sr., Delta

ALL-PURPOSE — Seth Rundell, 5-9, 165, Sr., Plymouth

DEFENSE

DL — Deontae Craig, 6-4, 240, Sr., Culver Academy

DL — Brock Combs, 6-1, 225, Sr., Evansville Memorial

DL — Blake Goines, 6-2, 275, Sr., Boonville

DL — Blake Banter, 5-11, 245, Sr., Western

LB — Bobby Babcock, 5-11, 215, Jr., Hobart

LB — Mason Auker, 5-11, 170, Sr., Evansville Memorial

LB — Juan Carlo Ramirez, 5-10, 190, Sr., Marion

LB — Brennan Schutte, 5-10, 160, Sr., Evansville Central

DB — Ryan Brandt, 6-1, 205, Sr., Angola

DB — Bailey Parker, 6-2, 185, Sr., East Noble

DB — John Alessia, 6-0, 150, Sr., Lowell

P –—Nate Gard, 5-11, 145, Sr., Lowell

HONORABLE MENTION

QB — Joe Barron, Plymouth; Colton Pence, Evansville Memorial; Kalija Perry, Mooresville; Xavier Tunitis, Martinsville; William Grieser, New Castle.

RB — D.J. Lipke, Hobart; Wesley Stitt, Delta; Baron Huebler, Roncalli; Khalid Stamps, Marion; Caid Lacey, Northridge; Jerry Padgett, Western; Shoka Griffin, Muncie Central; Jake Fike, East Central.

WR — Dawan Langston, Mt. Vernon (Fortville); Andy Myers, Martinsville; J.C. Reese, Lebanon; Jakob Reichard, Plymouth.

TE – Kyler Funk, Mississinewa; Ilias Gordon, Northview.

OL — Austin Jones, Evansville Memorial; Alex Manns, East Noble; Trevor Matovina, Lowell; JaShaun Pace, Evansville Reitz; Tylar Pomeroy, DeKalb; Luke Collinsworth, East Central; Johnny Davis, Marion; Braydon Erb, Western; Chris McGrew, New Prairie; Hunter Whiteneck, New Prairie; Collin Campbell, Greenwood.

K — Andre Sallade, Mississinewa.

DL — Zack Caladrilla, Northview; Gage Ertl, East Central; Jake Lone, NorthWood; Jack Wardzala, Roncalli; Dierre Kelly, Hammond Morton; Tyson Lee, South Bend Riley; Mason Sheron, Leo; Riley Woodin, Delta; Reggie Blackmon, Fort Wayne Wayne.

LB — Carson Park, Jasper; Landon Miller, DeKalb; Charlie Moore, Mt. Vernon (Fortville); Kyler Newcom, Lowell; Jacob VanGorder, East Noble; Jacob Boberg, Evansville Central.

DB — Matthew Benton, Hobart; Devon Donawerth, East Central; Tyler Graeber, New Prairie; Jamarrion Hutchins, New Haven; JK Thomas, Marion; Rylan Cole, Mt. Vernon (Fortville); Joel Johnson, Hammond Morton; Zach Vode, Hobart; Keagan Labelle, Mt. Vernon (Fortville).

P — Nate Newcomer, NorthWood.