AP NEWS
Related topics

Friday’s Scores

November 9, 2019 GMT

PREP FOOTBALL=

Appleton City 60, Rich Hill 38

Class 1=

District 1=

Semifinal=

Hayti 60, St. Vincent 14

Valle Catholic 73, Malden 6

District 2=

Semifinal=

Pierce City 45, Miller 13

Thayer 20, Cabool 14

District 3=

Semifinal=

Lincoln 50, Cole Camp 13

Skyline 44, Lockwood/Golden City 12

District 4=

Semifinal=

Adrian 48, Wellington-Napoleon 12

Windsor 42, Crest Ridge 14

District 5=

Semifinal=

Marceline 49, Carrollton 12

Sweet Springs/Malta Bend 44, Slater 32

District 6=

Semifinal=

Brentwood 43, Harrisburg 0

South Callaway 43, South Shelby 36

District 7=

Semifinal=

Mid-Buchanan 49, East Buchanan 22

Penney 42, Plattsburg 8

District 8=

Semifinal=

Putnam County 29, Scotland County 0

South Harrison 32, Milan 8

Class 2=

District 1=

Semifinal=

Caruthersville 40, St. Pius X (Festus) 29

Scott City 52, Central (New Madrid County) 14

District 2=

Semifinal=

Lift for Life Academy 36, Duchesne 18

Lutheran North 68, Cuba 0

District 3=

Semifinal=

Ava 34, East Newton 6

Willow Springs 27, Liberty (Mountain View) 19

District 4=

Semifinal=

Fair Grove 56, Versailles 28

Lamar 50, Warsaw 6

District 5=

Semifinal=

Hallsville 42, Hermann 0

Living Word Christian School 46, Centralia 40

District 6=

Semifinal=

Clark County 52, Macon 14

Palmyra 44, Monroe City 22

District 7=

Semifinal=

Lafayette County 48, Hogan Prep 6

Lee’s Summit Community Christian 38, Knob Noster 6

District 8=

Semifinal=

Lathrop 42, Richmond 6

Maryville 47, Lawson 0

Class 3=

District 1=

Semifinal=

Kennett 30, Potosi 12

Ste. Genevieve 24, Central (Park Hills) 22

District 2=

Semifinal=

St. Francis Borgia 20, St. Clair 13

District 3=

Semifinal=

Trinity 49, University City 6

District 4=

Semifinal=

Lutheran (St. Charles) 41, Moberly 0

Mexico 28, St. Charles West 20

District 5=

Semifinal=

Blair Oaks 48, Salem 0

Buffalo 49, Logan-Rogersville 28

District 6=

Semifinal=

Cassville 19, Monett 6

Seneca 14, Mt. Vernon 12

District 7=

Semifinal=

Center 33, Southern Boone County 32

Odessa 55, Boonville 7

District 8=

Semifinal=

Chillicothe 44, Benton 14

Savannah 56, Cameron 14

Class 4=

District 1=

Semifinal=

Central (Cape Girardeau) 48, Hillsboro 8

Farmington 16, Festus 0

District 2=

Semifinal=

St. Mary’s (St. Louis) 41, Affton 20

District 3=

Semifinal=

Ladue Horton Watkins 38, Westminster Christian 0

Rockwood Summit 40, MICDS 26

District 4=

Semifinal=

Hannibal 40, St. Dominic 15

Liberty (Wentzville) 35, Kirksville 6

District 5=

Semifinal=

Camdenton 56, Washington 7

Lebanon 43, Helias Catholic 13

District 6=

Semifinal=

Bolivar 36, West Plains 21

Webb City 58, Willard 18

District 7=

Semifinal=

Grain Valley 36, Grandview 7

Harrisonville 29, Warrensburg 14

District 8=

Semifinal=

Lincoln College Prep 41, Excelsior Springs 38

Platte County 23, Smithville 20

Class 5=

District 1=

Semifinal=

Fox 41, Poplar Bluff 25

Jackson 55, Seckman 14

District 2=

Semifinal=

Eureka 43, Oakville 0

Vianney 23, Mehlville 10

District 3=

Semifinal=

Chaminade 35, Webster Groves 21

McCluer North 50, Parkway West 25

District 4=

Semifinal=

Battle 54, Francis Howell North 19

Ft. Zumwalt North 63, Smith-Cotton 14

District 5=

Semifinal=

Glendale 56, Parkview 0

Waynesville 83, Central (Springfield) 0

District 6=

Semifinal=

Carthage 48, Branson 10

Nixa 40, Ozark 12

District 7=

Semifinal=

Fort Osage 46, Truman 12

Raytown 26, William Chrisman 7

District 8=

Semifinal=

North Kansas City 41, Park Hill South 35, OT

Staley 19, Oak Park 7

Class 6=

District 1=

Semifinal=

DeSmet 35, Christian Brothers College 14

Francis Howell 42, Hazelwood Central 6

District 2=

Semifinal=

Ft. Zumwalt West 20, Blue Springs 17

Troy Buchanan 26, Blue Springs South 21

District 3=

Semifinal=

Joplin 69, Kirkwood 48

Marquette 31, Lindbergh 21

District 4=

Semifinal=

Liberty North 17, Rockhurst 14

Raymore-Peculiar 24, Park Hill 14

Eight-Man=

District 1=

Semifinal=

Appleton City/Montrose 60, Rich Hill/Hume 38

Drexel/Miami(FB) 41, Liberal/Bronaugh(FB) 22

District 2=

Semifinal=

North Shelby 54, Orrick 6

Southwest (Livingston County) 80, Stewartsville/Osborne 6

District 3=

Semifinal=

Pattonsburg/Gilman City/North Harrison 74, Stanberry 20

Worth County/Northeast Nodaway 74, Albany 54

District 4=

Semifinal=

Mound City-Craig 44, North Andrew 32

Tarkio 58, South Holt-Nodaway Holt 36

___

Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/