ADVERTISEMENT
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.
Related topics
PRESS RELEASE: Paid content from Business Wire
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.

Mary Kay Inc. łączy siły z Equal Rights Trust, by rozpocząć badania na temat nierówności płci w algorytmach i sztucznej inteligencji

October 4, 2021 GMT
Equal Rights Trust logo (Graphic: Mary Kay Inc.)
1 of 3
Equal Rights Trust logo (Graphic: Mary Kay Inc.)
1 of 3
Equal Rights Trust logo (Graphic: Mary Kay Inc.)

DALLAS--(BUSINESS WIRE)--paź 4, 2021--

Spółka Mary Kay Inc., światowy lider w dziedzinie upodmiotowienia kobiet, ogłosiła dzisiaj partnerstwo z organizacją Equal Rights Trust (ERT), której misją jest wyeliminowanie wszelkich form dyskryminacji i sprawienie, by każdy mógł uczestniczyć w życiu społecznym na równych prawach. Podmiot założony w 2007 r. nawiązuje współpracę z Mary Kay, by promować równość poprzez prawo na całym świecie. W ramach tego partnerstwa, Mary Kay Inc. pomoże ERT stworzyć innowacyjny obszar badań nad sztuczną inteligencją i algorytmami pod kątem kwestii płci.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20211004005862/pl/

ADVERTISEMENT

Equal Rights Trust logo (Graphic: Mary Kay Inc.)

„Jako firma u podstaw której leży misja wzbogacania życia kobiet na całym świecie, Mary Kay nieprzerwanie poszukuje organizacji do współpracy, które mogą wywrzeć wpływ na równość płci na całej planecie – powiedziała Julia Simon, dyrektor ds. prawnych i dyrektor ds. różnorodności w May Kay Inc. - Z przyjemnością wspieramy Equal Rights Trust w ich pracy w zakresie promowania równości jako cechy integralnej i otwierania możliwości współpracy z sektorem prywatnym. Nasza współpraca z ERT skupia się w szczególności na budowaniu nowego krajobrazu sztucznej inteligencji i równości płci, co jest coraz ważniejsze w erze cyfrowej”.

Wsparcie Mary Kay dla ERT przyczyni się do powstania nowego obszaru badań nad dyskryminacją powodowaną przez algorytmy. ERT opracował i wypromował modele oceny oddziaływania w zakresie równości, wspierając podejście „equality by design” (równość jako integralny aspekt) w podejmowaniu decyzji publicznych i prywatnych jako sposób na zapewnienie braku dyskryminacji i równości uczestnictwa w życiu społecznym. Najbliższym celem jest wdrożenie inicjatywy w zakresie ustalenia i rozwiązania rosnącego wpływu dyskryminacyjnego decyzji podejmowanych przez algorytmy, szczególnie w zakresie płci.

ADVERTISEMENT

„Algorytmy i sztuczna inteligencja są coraz bardziej powszechne – powiedziała Ariane Adam, wicedyrektor Equal Rights Trust. - Technologie te szybko stają się kluczowymi elementami infrastruktury analitycznej, komunikacyjnej, a nawet prawnej naszych społeczeństw. Pomimo rozpowszechnienia takich systemów na całym świecie, dopiero zaczynamy rozumieć wady, ograniczenia i granice podejmowania decyzji opartego na algorytmach, szczególnie jeśli chodzi o dyskryminację. Z radością nawiązujemy współpracę z Mary Kay w celu dokładnego przyjrzenia się potencjalnemu wpływowi korzystania z takich technologii na dyskryminację, szczególnie wobec kobiet”.

Wdrożenie inicjatywy można rozbić na trzy fazy:

  • Faza 1: badania nad rosnącym wpływem dyskryminacyjnym korzystania z podejmowania decyzji opartego na algorytmach w obszarach zatrudnienia, dostępu do pożyczek i mieszkań, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na kobiety jako grupy wyjątkowo narażonej na dyskryminację w tych kontekstach.
  • Faza 2: zaangażowanie wielu różnych podmiotów w opracowanie strategii poparcia podejścia do równości jako integralnego elementu (equality by design) w projektowaniu, opracowywaniu, wdrażaniu i monitorowaniu technologii sztucznej inteligencji.
  • Faza 3: zaangażowanie podmiotów międzynarodowych, regionalnych i krajowych w wyznaczanie standardów zobowiązujących do zastosowania podejścia równości jako integralnego elementu.

Partnerstwo z Equal Rights Trust to najnowsza inicjatywa wspierana przez Mary Kay w 2021 r. w celu obrony równości płci na świecie. Przez niemal 60 lat, May Kay z oddaniem zajmuje się kwestią upodmiotowienia kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego globu.

EQUAL RIGHTS TRUST

Equal Rights Trust to niezależna międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest wyeliminowanie dyskryminacji i zapewnienie, by wszyscy mogli uczestniczyć w życiu społecznym na równych prawach. Aby zrealizować tę misję, organizacja współpracuje z podmiotami broniącymi równości – organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, prawnikami, przedstawicielami rządów i innymi osobami zaangażowanymi w wykorzystanie prawa, by tworzyć równy świat – zapewniając im wsparcie techniczne, strategiczne i praktyczne, którego potrzebują, by pracować na rzecz przyjęcia i wdrożenia kompleksowych przepisów równościowych. Od 2007 r. organizacja wspiera obrońców równości w niemal 50 krajach, dążąc do wypracowania międzynarodowego konsensusu na temat potrzeby stworzenia i zawartości kompleksowych przepisów równościowych. Dowiedz się więcej na stronie: equalrightstrust.org

MARY KAY

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, 58 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy. Więcej informacji na stronie marykayglobal.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20211004005862/pl/

CONTACT: Mary Kay Inc. dział komunikacji korporacyjnej

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail:media@mkcorp.com

KEYWORD: TEXAS AUSTRALIA/OCEANIA UNITED STATES NORTH AMERICA ASIA PACIFIC

INDUSTRY KEYWORD: COSMETICS RETAIL WHITE HOUSE/FEDERAL GOVERNMENT DATA MANAGEMENT TECHNOLOGY WOMEN PHILANTHROPY PUBLIC POLICY/GOVERNMENT CATALOG OTHER RETAIL FOUNDATION SPECIALTY SOFTWARE OTHER PHILANTHROPY CONSUMER INTERNET

SOURCE: Mary Kay Inc.

Copyright Business Wire 2021.

PUB: 10/04/2021 02:27 PM/DISC: 10/04/2021 02:27 PM

http://www.businesswire.com/news/home/20211004005862/pl