ADVERTISEMENT
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.
Related topics
PRESS RELEASE: Paid content from Business Wire
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.

25 lat procesu zmiany świata na lepsze miejsce dla kobiet: Fundacja Mary Kay AshSM obchodzi przełomową rocznicę

November 13, 2021 GMT
The Mary Kay Ash Foundation℠ logo (Graphic: Mary Kay Inc.)
1 of 2
The Mary Kay Ash Foundation℠ logo (Graphic: Mary Kay Inc.)
1 of 2
The Mary Kay Ash Foundation℠ logo (Graphic: Mary Kay Inc.)

DALLAS--(BUSINESS WIRE)--lis 12, 2021--

Świętując 25-lecie istnienia i kierując się marzeniem Mary Kay Ash o wzbogacaniu życia kobiet na całym świecie, Mary Kay Ash Foundation SM opublikowała swój pierwszy w historii raport roczny, a także nową nazwę, logo, stronę internetową i odświeżony wizerunek. Od 1996 roku fundacja przekazała ponad 80 milionów USD na rzecz organizacji, które realizują jej podwójną misję: finansowanie badań nad nowotworami dotykającymi kobiety oraz położenie kresu przemocy domowej i przemocy ze względu na płeć wobec kobiet i dziewcząt.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20211112005932/pl/

ADVERTISEMENT

The Mary Kay Ash Foundation℠ logo (Graphic: Mary Kay Inc.)

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja jest dostępna tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20211110005237/en/

Przez co najmniej dwadzieścia lat fundacja kontynuowała innowacje jako międzynarodowy lider działalności charytatywnej na rzecz kobiet. Dla uczczenia tej znaczącej rocznicy organizacja zmieniła nieco nazwę z The Mary Kay Foundation SM na Mary Kay Ash Foundation SM, aby poprawić optymalizację w wyszukiwarkach. Jednocześnie fundacja zaprezentowała nowe logo i stronę internetową, przeprowadziła proces odnowienia marki oraz wydała pierwszy w historii Raport Roczny Mary Kay Ash Foundation SM. Sprawozdanie zawiera przegląd inicjatyw na rok 2020 w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Kluczowe wnioski zawarte w raporcie obejmują:

ADVERTISEMENT

  • w 2020 roku Fundacja Mary Kay Ash Foundation SM przyznała dotacje w łącznej wysokości 1825000 USD na działalność w Stanach Zjednoczonych oraz na cele, które przyczynią się do poprawy sytuacji na całym świecie, w ramach programu Granty na innowacyjne/translacyjne badania nad rakiem oraz International Post-Doctoral Fellowship Cancer Research Program (międzynarodowego programu staży podoktorskich w zakresie badań nad nowotworami). Od 1996 roku Fundacja Mary Kay Ash SM wspiera innowacyjne badania nad rakiem i badania kliniczne w celu opracowania leku na nowotwory dotykające kobiety, przyznając ponad 25 milionów dolarów na ponad 250 nowatorskich projektów w czołowych szkołach medycznych i instytucjach badawczych na całym świecie;

  • z powodu pandemii COVID-19 w 2020 roku na całym świecie odnotowano druzgocący wzrost przemocy domowej. Ta swoista pandemia w pandemii doprowadziła schroniska dla ofiar przemocy domowej do kresu ich możliwości. Fundacja Mary Kay Ash Foundation SM przyznała nadzwyczajne dotacje w łącznej wysokości 1000000 USD na wsparcie pracowników pierwszej linii w przeciwdziałaniu przemocy domowej – osób, które jako pierwsze reagują na potrzeby kobiet i dzieci. W dążeniu do rozszerzenia międzynarodowego zobowiązania do eliminacji przemocy domowej ze względu na płeć Mary Kay Inc. i Mary Kay Ash FoundationSM połączyły siły z Funduszem powierniczym ONZ na rzecz eliminacji przemocy wobec kobiet i CARE USA, światowymi liderami w dziedzinie pomocy humanitarnej. Od 2000 roku Fundacja przekazała ponad 58 milionów USD na walkę z przemocą ze względu na płeć. Działania te wsparły ponad sześć milionów kobiet i dziewcząt szukających schronienia i wsparcia w walce z przemocą.

„Dwadzieścia pięć lat temu moja babcia, Mary Kay Ash, stworzyła fundację, która nadal pozostaje w sercu Mary Kay Inc., pracowników firmy i niezależnych konsultantów kosmetycznych, którzy starają się podtrzymywać jej wizję uczynienia świata lepszym miejscem dla kobiet i ich rodzin – powiedział Ryan Rogers, główny dyrektor ds. inwestycji i wiceprezes zarządu Mary Kay Ash Foundation SM. - Mary Kay Ash Foundation SM zapuściła korzenie w Teksasie i obserwowała, jak rozprzestrzeniają się one na całe Stany Zjednoczone. Podobnie jak w przypadku samej firmy Mary Kay Inc., praca fundacji nie zna granic. Myślimy o świecie, w którym kobiety mają silną pozycję, są zdrowe i bezpieczne. W tę przełomową rocznicę kontynuujemy nasze niezłomne zaangażowanie na rzecz kobiet na całym świecie i pamiętamy, jak bardzo jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować pracę mojej babci”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayashfoundation.org.

Fundacja Mary Kay Ash Foundation SM

Fundacja Mary Kay Ash Foundation SM, której przyświeca cel ubogacania życia kobiet na całym świecie obrany niegdyś przez Mary Kay Ash, zajmuje się zbieraniem i przyznawaniem środków na finansowanie przełomowych badań nad rakiem mających na celu znalezienie leku na nowotwory występujące u kobiet. Celem fundacji jest również walka z przemocą domową wobec kobiet. Od 1996 r. Mary Kay Ash Foundation SM przekazała ponad 80 mln USD organizacjom działającym w tych dwóch obszarach. Ponadto fundacja wspiera inicjatywy polegające na szerzeniu wiedzy i docieraniu do społeczności lokalnych oraz popiera działania ustawodawcze na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa kobiet. Razem możemy sprawić, że kobietom będzie się żyło lepiej. Aby dowiedzieć się, jak wziąć udział w działaniach edukacyjnych, wspieraniu inicjatyw, wolontariacie, albo przekazać środki oraz aby dołączyć do działań, które ratują życie oraz wspierają i upodmiotawiają kobiety, należy odwiedzić stronę marykayashfoundation.org lub śledzić nasze profile na Facebooku i Instagramie albo Twitterze.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211110005237/en/

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20211112005932/pl/

CONTACT: https://marykay.com/newsroom

tel. (+1) 972.687.5332

e-mail:media@mkcorp.com

KEYWORD: NORTH AMERICA UNITED STATES ASIA PACIFIC AUSTRALIA AUSTRALIA/OCEANIA TEXAS

INDUSTRY KEYWORD: RESEARCH INTERNET PHILANTHROPY ONCOLOGY CONSUMER TECHNOLOGY FOUNDATION SCIENCE MARKETING WOMEN COMMUNICATIONS OTHER PHILANTHROPY HEALTH

SOURCE: Mary Kay Ash Foundation

Copyright Business Wire 2021.

PUB: 11/12/2021 09:18 PM/DISC: 11/12/2021 09:18 PM

http://www.businesswire.com/news/home/20211112005932/pl