ADVERTISEMENT
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.
Related topics
PRESS RELEASE: Paid content from Business Wire
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.

Women’s Entrepreneurship Accelerator spouští online podnikatelský program s certifikací pro ženy po celém světě

January 12, 2022 GMT
Deborah Gibbins, Chief Operating Officer at Mary Kay Inc. (Photo: Mary Kay Inc.)
1 of 3
Deborah Gibbins, Chief Operating Officer at Mary Kay Inc. (Photo: Mary Kay Inc.)
1 of 3
Deborah Gibbins, Chief Operating Officer at Mary Kay Inc. (Photo: Mary Kay Inc.)

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)--I 12, 2022--

Organizace Women’s Entrepreneurship Accelerator (WEA) dnes oznámila, že celosvětově spouští online podnikatelský program s cílem inspirovat a vzdělávat podnikatelky z celého světa a otevírat jim možnosti. Online podnikatelský program s certifikací byl uveden na Valném shromáždění OSN (UNGA 76) při příležitosti 2. výročí WEA.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220111005448/cs/

Deborah Gibbins, Chief Operating Officer at Mary Kay Inc. (Photo: Mary Kay Inc.)

ADVERTISEMENT

WEA je strategické partnerství, které sdružuje šest organizací spadajících pod OSN, konkrétně Mezinárodní organizaci práce (ILO), Mezinárodní obchodní centrum (ITC), Mezinárodní telekomunikační unii (ITU), Rozvojový program OSN (UNDP), United Nations Global Compact (UNGC), UN Women, a spolu s nimi společnost Mary Kay. ITC má v rámci tohoto partnerství na starost budování kapacit.

Řízený podnikatelský program s certifikací, který vyvinula společnost ITC SheTrades a který spravuje společnost Mary Kay za podpory WEA, zahrnuje 27 interaktivních modulů obohacených o více než 200 videí. Cílem je naučit začínající i zkušené podnikatelky, jak naplánovat svou podnikatelskou činnost a založit firmu, která má potenciál být ekonomicky životaschopná. Účastnice se naučí, jak si osvojit podnikatelského ducha, rozvíjet nápady pomocí soustředěného a efektivního myšlení, připravit a prezentovat svůj byznysplán, identifikovat zdroje financování, najít správné partnery, zajistit mentoring, sestavit tým a založit firmu.

Certifikační program pokrývá sedm klíčových fází rozvoje podnikání:

Certifikát 1: Rozhodnutí začít podnikat (6 modulů)

Certifikát 2: Rozvoj nápadu – určení náplně obchodní činnosti (3 moduly)

Certifikát 3: Obchodní modely (4 moduly)

Certifikát 4: Prezentace firmy (4 moduly)

Certifikát 5: Financování firmy (3 moduly)

Certifikát 6: Budování týmu (4 moduly)

Certifikát 7: Založení firmy (3 moduly)

ADVERTISEMENT

Online podnikatelský program s certifikací WEA mají nyní miliony žen na dosah přímo na webových stránkách ITC SheTrades (www.shetrades.com/en/learn/e-learning ) a na webových stránkách WEA. V současné době je k dispozici v angličtině, španělštině a francouzštině, v roce 2022 budou přidány arabština, ruština a mandarínština. Je zdarma pro všechny uživatele shetrades.com a pro vstup neplatí žádná omezení. Po absolvování každé ze sedmi klíčových fází rozvoje podnikání obdrží účastnice certifikát.

„Svět potřebuje více podnikatelek,“ uvedla Deborah Gibbins, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc. „Téměř polovina podnikatelek tvrdí, že je vede touha přispět k obecnému společenskému prospěchu. Dopad jejich aktivity může být obrovský. Online podnikatelský program s certifikací je pro ženy a dívky na celém světě přelomový. Se správnými nástroji a podporou mají ženy neomezené možnosti.“

„Musíme zvýšit zapojení žen do mezinárodního obchodu a pomoci jim rozšířit podnikání tak, aby urychlily vývoj inkluzivnějších a udržitelnějších komunit. Ženy jsou mocnými hybateli změn a posílení jejich postavení prospívá celé společnosti,“ uvedla Pamela Coke-Hamilton, výkonná ředitelka Mezinárodního obchodního centra.

Iniciativa bude oficiálně zahájena 18. ledna 2022 v 15:00 SEČ ve spolupráci se společností Mary Kay. Na akci se sejdou podnikatelky a zástupkyně podniků vlastněných ženami ze sítě ITC SheTrades z celého světa. Akce bude probíhat virtuálně v angličtině a bude sloužit jako platforma pro prezentaci podnikatelského programu s certifikací a nadcházejících školení v jednotlivých zemích. Tým SheTrades představí studijní plán pro podnikání a další nástroje, které jsou k dispozici na www.shetrades.com.

Zde se můžete registrovat k účasti na zahájení prvního bezplatného podnikatelského programu s certifikací.

Zahájení podnikatelského programu s certifikací na platformě ITC SheTrades eLearning bude na národní úrovni doplněno školením v terénu pro ženy z rozvojových zemí, které mají zájem o podnikání a/nebo se chtějí začlenit do regionálních a globálních hodnotových řetězců. Školení v jednotlivých zemích poskytnou podnikatelkám a mikrofirmám a malým a středním podnikům praktické poznatky a odborné znalosti a virtuálně proběhnou v Kolumbii, Brazílii, Mexiku a Indii. Budou vedena ve španělštině (Kolumbie, Mexiko), portugalštině (Brazílie) a angličtině (Indie). Školení se zaměří na dvě hlavní témata: Konkurenceschopnost a připravenost na export (19. a 20. ledna) a Digitální marketing a semináře o elektronickém obchodování (1. a 3. února).

Příspěvek spadá do programu ITC „Posílení postavení žen v obchodě“, který přímo přispívá k 5. pilíři ITC „Podpora a začlenění inkluzivního a ekologického obchodu“ a k cílům udržitelného rozvoje OSN č. 5, 8 a 17.

WEA se zavázala do roku 2030 posílit postavení 5 milionů podnikatelek.

O iniciativě Women’s Entrepreneurship Accelerator

Women’s Entrepreneurship Accelerator (WEA) je iniciativa v oblasti podnikání žen, na níž se podílí šest agentur OSN a společnost Mary Kay. Mezinárodní organizace práce (ILO), Mezinárodní obchodní centrum (ITC), Mezinárodní telekomunikační unie (ITU), Rozvojový program OSN (UNDP), United Nations Global Compact (UNGC), UN Women a společnost Mary Kay se zavázaly, že do roku 2030 zlepší postavení 5 milionů podnikatelek. Konečným cílem iniciativy je maximalizovat pozitivní dopad podnikání žen na ekonomický rozvoj při dosahování cílů udržitelného rozvoje vytvořením příznivého prostředí pro podnikatelky na celém světě. Iniciativa je příkladem síly společného partnerství, které umožňuje změnit svět podnikání a naplno využít potenciál podnikatelek. Více informací najdete na webu we-accelerate.com. Sledujte nás: Twitter a Instagram (@we_accelerator), Facebook a LinkedIn (@womensentrepreneurshipaccelerator).

O iniciativě ITC SheTrades

Iniciativa SheTrades při ICT si klade za cíl propojit do roku 2021 tři miliony žen s trhem a sdružuje partnery po celém světě s cílem společně řešit obchodní překážky a vytvářet větší příležitosti pro podnikatelky. Má svou webovou a mobilní digitální platformu. Další informace naleznete na stránkách SheTrades.com: https://www.shetrades.com/en.

O Mezinárodním obchodním centru

Mezinárodní obchodní centrum (International Trade Centre, ITC) je společnou agenturou Světové obchodní organizace (World Trade Organization, WTO) a OSN. ITC pomáhá malým a středním podnikům v rozvojových a transformujících se ekonomikách, aby se staly konkurenceschopnějšími na světových trzích, a přispěly tak k udržitelnému hospodářskému rozvoji v rámci programu Aid for Trade a cílů udržitelného rozvoje OSN. Další informace najdete na www.intracen.org. Sledujte ITC na Twitteru | Facebooku | LinkedIn | Instagramu | Flickru

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20220111005448/cs/

CONTACT: Mary Kay Inc. Oddělení pro styk s veřejností

marykay.com/newsroom

(+1) 972 687 5332 nebomedia@mkcorp.com

KEYWORD: NEW YORK SWITZERLAND AUSTRALIA/OCEANIA UNITED STATES NORTH AMERICA AUSTRALIA ASIA PACIFIC EUROPE

INDUSTRY KEYWORD: TECHNOLOGY COSMETICS RETAIL OTHER PROFESSIONAL SERVICES CONSUMER SMALL BUSINESS TRAINING PROFESSIONAL SERVICES PHILANTHROPY TELECOMMUNICATIONS EDUCATION INTERNET FOUNDATION WOMEN

SOURCE: Women’s Entrepreneurship Accelerator

Copyright Business Wire 2022.

PUB: 01/12/2022 01:05 PM/DISC: 01/12/2022 01:06 PM

http://www.businesswire.com/news/home/20220111005448/cs