ADVERTISEMENT
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.
Related topics
PRESS RELEASE: Paid content from Business Wire
Press release content from Business Wire. The AP news staff was not involved in its creation.

Úřad vlády uspořádá veletrh Společnost 5.0, která představí pokročilé technologie a úspěchy Japonska

July 15, 2021 GMT
Expo ambassador ASTRO BOY ©Tezuka Productions (Graphic: Business Wire)
Expo ambassador ASTRO BOY ©Tezuka Productions (Graphic: Business Wire)
Expo ambassador ASTRO BOY ©Tezuka Productions (Graphic: Business Wire)

Tokio--(BUSINESS WIRE)--VII 15, 2021--

Úřad vlády Japonska oznámil, že uspořádá veletrh Společnost 5.0 společně s Japonskou agenturou pro vědu a technologie pro moře a zemi (JAMSTEC) od 15. července v TOKYO SKYTREE TOWN® v Tokiu. Očekává se, že půjde o první velkou japonskou výstavu zaměřenou na společnost 5.0. Veletrh bude možné sledovat také online s vícejazyčnými vysvětlivkami pro celosvětové publikum.

ADVERTISEMENT

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20210715005952/cs/

From upper-left] SHINKAI 6500, HAYABUSA2, Wearable Cyborg, Active scope camera for rescue [From lower-left] Ultra-thin and flexible tough polymer, Rescue robot, Small synthetic-aperture radar satellite (SAR), Communication robot, Flying car, Level-3 autonomous vehicle (Photo: Business Wire)

Veletrh představí koncept společnosti 5.0 navržený japonskou vládou jako velmi žádoucí společnost budoucnosti. Koncepce předpokládá vytvoření společnosti zaměřené na člověka, v níž všechna průmyslová odvětví a další oblasti společnosti využívají umělou inteligenci, internet věcí, roboty, velká data a další inovativní technologie k překonání kritických výzev. Šestý základní plán kabinetu pro vědu, technologie a inovace na fiskální roky 2021 až 2025 určuje směr politik v oblasti vědy, technologií a inovací s cílem zajistit udržitelnost, odolnost a blahobyt různých osob.

ADVERTISEMENT

Na veletrhu se představí úspěchy dosažené v rámci národních projektů zaměřených na zvyšování inovací ve společnosti, včetně meziresortního strategického programu na podporu inovací (SIP) a programu ImPACT na podporu vysoce rizikového výzkumu a vývoje s vysokým dopadem. Vědecké a technologické ambice Japonska se budou prezentovat prostřednictvím četných ukázek vyspělých technologií.

Zhruba 50 předních japonských společností, univerzit a organizací vystaví přibližně 200 produktů a výsledků výzkumu, které by měly přispět nejen ke společnosti 5.0, ale také k cílům udržitelného rozvoje OSN. Exponáty se budou týkat oblastí, jako je mobilita, zdravotní péče, výroba, zemědělství, potraviny, prevence katastrof a energetika, včetně:

  • kapsle průzkumníka asteroidů Hayabusa2 po návratu z vesmíru
  • modelu ponorky SHINKAI 6500 ve skutečném měřítku pilotované do hloubky 6 500 metrů pod hladinou moře
  • létající auta SkyDrive
  • autonomního vozidla Honda Legend Level-3 s 3D mapováním ve vysokém rozlišení
  • modelu malého radarového systému se syntetickou aperturou pro vypouštění na vyžádání a okamžité pozorování
  • nositelného kyborga HAL, který přenáší mozkové signály do lidských svalů a pomáhá jim s fyzickými funkcemi
  • systémů prevence katastrof pro předpověď přívalových dešťů a tornád a sdílení informací na bázi IKT
  • inteligentní zemědělské technologie, jako je automatizovaný systém zásobování vodou a odvodňování

Zahraniční diváci si budou moci prohlédnout mnoho exponátů online prostřednictvím mobilních zařízení a počítačů, k nimž jsou k dispozici vysvětlivky v několika jazycích. Organizátoři s potěšením představí virtuální veletrh jako příležitost pro světovou komunitu, aby se dozvěděla více o japonském konceptu společnosti 5.0, který je zaměřen na budoucnost.

Exponáty budou rozděleny do následujících témat:

Etapa 1 Prolog

V rámci úvodního tématu bude představen model výzkumné ponorky SHINKAI 6500 ve skutečném měřítku, trojrozměrný digitální glóbus Dagik Earth atd. Představeny budou také satelitní technologie, které jsou v praxi využívány v různých odvětvích.

Etapa 2 Hranice vědy - vesmír a oceán

Mezi exponáty špičkové japonské technologie pro výzkum vesmíru budou patřit modely Mezinárodní vesmírné stanice, japonského experimentálního modulu „Kibo“, raketového motoru ve skutečném měřítku a návratového modulu Hayabusa2.

Vystaveny budou japonské technologie pro průzkum oceánů a simulaci životního prostředí, včetně autonomních podvodních vozidel pro průzkum hydrotermálních průduchů a zdrojů na dně oceánů a pokročilých řešení pro výzkum oceánů.

Etapa 3 Společnost budoucnosti 5.0

Věda a technologie vyvinuté v rámci japonských programů SIP a ImPACT a jejich přínos pro zlepšení života v pěti oblastech: 1) životnost na 100 let, 2) mobilita a sociální interakce, 3) infrastruktura pro odolnější a bezpečnější život, 4) životní styl šetrný k člověku a k přírodě a 5) pokročilá výroba. Vystaveny budou automatizovaná řešení, jako jsou roboti, vozidla a drony, systémy prevence katastrof, jako je umělá inteligence pro inspekce infrastruktury, robotické průmyslové boreskopy, energie a zdroje nové generace, jako je čpavkové palivo a minerály z oceánského dna, a pokročilé materiály, mezi které patří syntetické pavoučí hedvábí a pevné, ale pružné ultratenké polymery.

Etapa 4 Trajektorie směrem ke společnosti 5.0

Vývoj lidské civilizace bude prezentován prostřednictvím videí a dalších vizuálních materiálů, které představují společnosti 1.0 (lov a sběr), 2.0 (zemědělství), 3.0 (průmysl) a 4.0 (informace) a 5.0 (v TOKYO SKYTREE® Tembo Galleria, nejbližším bodě vesmíru v Tokiu).

Etapa 5 Scéna společnosti 5.0

Promítat se budou filmy Japonské agentury pro výzkum vesmíru (JAXA) a JAMSTEC. Výzkumní pracovníci a odborníci budou rovněž přednášet o vědě, oceánech, prevenci katastrof a informačních a komunikačních technologiích pro pokročilé technologie a inovace.

Oficiální obrázky si stáhněte zde.

Přehled veletrhu Společnost 5.0

Organizátoři

Úřad vlády a Japonská agentura pro vědu a technologie pro moře a zemi (JAMSTEC)

Místo konání

Výstavní prostory v rámci TOKYO SKYTREE TOWN

- Pavilon v TOKYO SKYTREE TOWN Sky Arena (4F)

- TOKYO SKYTREE TOWN, náměstí Solamači (1F)

- TOKYO SKYTREE Group Floor (1F)

- TOKYO SKYTREE Tembo Galleria

- Kampus TOKYO SKYTREE TOWN Technologického institutu Chiba

Data

od 15. července do 5. září 2021

- fyzický veletrh podniků (15. července až 19. července)

- fyzický veletrh ostatních organizátorů (15. července až 28. července)

- dílčí výstava plakátů a videí (15. července až 5. září)

- virtuální výstava (17. července až 5. září) s vícejazyčným výkladem(angličtina, francouzština, španělština, čínština, arabština a japonština)

Vstup

Zdarma (vstup na dílčí výstavu na základě vstupenky, prodává se v TOKYO SKYTREE Tembo Galleria)

Vystavovatelé a partneři

Seznam naleznete na oficiálních webových stránkách

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20210715005952/cs/

CONTACT: Dotazy pro média k veletrhu Společnost 5.0

Weber Shandwick

Mayuko Harada (+81-90-9006-4968)

Rina Uesugi (+81-90-2280-0041)

E-mail:society5.0expo@webershandwick.com

KEYWORD: JAPAN ASIA PACIFIC

INDUSTRY KEYWORD: MOBILE/WIRELESS INTERNET HARDWARE DATA MANAGEMENT CONSUMER ELECTRONICS TECHNOLOGY SATELLITE MARITIME AUDIO/VIDEO TRANSPORT AUTOMOTIVE MANUFACTURING OTHER TECHNOLOGY MANUFACTURING

SOURCE: The Government of Japan’s Cabinet Office

Copyright Business Wire 2021.

PUB: 07/15/2021 02:31 PM/DISC: 07/15/2021 02:31 PM

http://www.businesswire.com/news/home/20210715005952/cs